Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

20-lecie Domu Pomocy Społecznej w Lesznie

          Na jubileusz 20-lecia funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Lesznie przybyli licznie  przedstawiciele władz oraz współpracujących instytucji, w tym przedstawiciele Powiatu Gostyńskiego.  Obchody 20-lecia to ważne wydarzenie w historii placówki. Było wiele podziękowań, prezentów i życzeń na kolejne lata działalności. Głównymi bohaterami byli seniorzy, którzy znaleźli schronienie i opiekę w  leszczyńskiej placówce. Mieszkańcy DPS zgodnie podkreślali, że czują się tu jak w swoim domu.

           Dom Pomocy Społecznej w Lesznie to kameralna placówka dla trzydziestu sześciu seniorów. Dyrektorem jest Alicja Data, wcześniej długoletni pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. – „Jesteśmy dla osób starszych, a najlepszą oceną naszych działań są słowa naszych mieszkańców, którzy podkreślają, że czują się tutaj jak w domu, bo jest tak serdecznie, ciepło i przyjaźnie”.

           Obok wspomnień przypominających historię DPS, jubileusz uświetniły występy chóru z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie, kwartetu ProForma oraz Arkadiusza Szeflera z Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu.

            Powiat Gostyński reprezentowali: Lucyna Nowak – Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz przedstawiciele czterech domów pomocy społecznej prowadzonych przez Powiat Gostyński: DPS w Chumiętkach, DPS w Chwałkowie, DPS w Rogowie i DPS w Zimnowodzie. Wsparcia w organizacji jubileuszu udzieliło też Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-09-02 11:10:31

Inne artykuły