Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

26 Bieg Bojanowskiego

Pobiegli bez barier w ramach 26 Biegu Bojanowskiego


     W Piaskach odbył się 26 Bieg im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, na który zjechało wielu utytułowanych biegaczy z całej Europy. We wszystkich kategoriach wystartowało łącznie blisko pięciuset biegaczy. Od dziewięciu lat imprezą towarzyszącą jest Bieg bez barier. Startują w nim niepełnosprawni. W tym roku (30 maja) odbyła się kolejna edycja tego biegu. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach, gdyż tuż przed startem rozpadał się deszcz.
     Po ambitnej i zaciętej walce w kategorii kobiet wygrała Maria Walachowska – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Druga była Barbara Gruszka – uczestniczka Środowiskowego Domu Sampomocy w Chwałkowie. Trzecia na metę przybiegła Ewelina Włodarczak – uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach. Z bardzo dobrej strony pokazały się tez mieszkanki DPS w Rogowie, choć ostatecznie nie zajęły miejsca na podium. W biegu mężczyzn najszybszy był Mariusz Dudkiewicz, drugi miejsce zajął Piotr Łysiński – obaj z WTZ w Piaskach, a trzeci był Maciej Sporny – uczestnik ŚDS w Chwałkowie.
     Ceremonii dekoracji zwycięzców Biegu bez barier dokonał Wiceburmistrz Gostynia Leszek Dworczak.
     Zwycięzcy otrzymali też nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Po biegu na uczestników, widzów i gości czekała gorąca grochówka przygotowana przez organizatorów.  
     Bieg bez barier zorganizowały Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Urząd Gminy w Piaskach, Stowarzyszenie „DZIECKO”, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach i UKS Grabonóg.

Data dodania: 2009-06-03 12:00:00

Inne artykuły