Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

307 paczek dla dzieci

 

Trzysta siedem paczek, w ramach akcji "Mikołaje 2011", trafiło do dzieci, które nie mogły liczyć na prezent pod choinką. Ich ofiarodawcy otrzymali tytuły "Mikołajów 2011".            Dzięki projektowi socjalnemu, zrealizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wielkie świąteczne paczki, otrzymały nie tylko dzieci, ale też najuboższe rodziny z powiatu gostyńskiego. Były też prezenty w postaci zasponsorowania specjalistycznych badań i zabiegów medycznych. W organizację projektu włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca oraz Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Piaskach. 

Paczki przygotowywali uczniowie i nauczyciele, pracownicy firm sektora prywatnego i instytucji oraz osoby indywidualne. W gronie szlachetnych znaleźli się też Holendrzy, którzy podarowali sześć nowych laptopów usamodzielnianym wychowankom pieczy zastępczej.  Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i rodziny i przygotowywali dla nich paczki.

Za okazaną wrażliwość na innych, za podzielenie się radością i sercem, dyrektor PCPR w Gostyniu nadał honorowe tytuły "MKOŁAJA 2011": Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołowi Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli,  Gimnazjum w Piaskach, Zespołowi Szkół w Borku Wlkp., Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Publicznemu Gimnazjum w Poniecu, Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Starej Krobi, Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szelejewie, Szkole Podstawowa i Gimnazjum w Pępowie, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Gimnazjum w Żytowiecku, Stowarzyszeniu „Dziecko”,  pracownikom i firmie NETBOX z Czachorowa,  PH DAVI z Gostynia, PW HANDMET z Gostynia, Maciejowi Kaźmierczakowi. Dyplomy z podziękowaniami otrzymali też Ruben Spruijt i Martin de Bruijn. W gronie darczyńców ofiarujących paczki, znaleźli się też pracownicy PCPR w Gostyniu.

 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-12-24 00:57:21

Inne artykuły