Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Jak walczyć z otyłością i radzić sobie z Parkinsonem

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. 

    Obecnie dostępny jest numer 4/2009 magazynu. Można w nim znaleźć m.in. informacje o karcie parkingowej, o pladze zajmowania „kopert” przez sprawnych kierowców i nadużywaniu kart np. „na babcię”; o trudnym losie niepełnosprawnych dzieci z domów dziecka, o chorobie otyłości i radzeniu sobie z nią, o genetycznym zespole monosomii 5p., o sukcesach rodziców bez dłoni. Są też poruszające zdjęcia umieszczone na wystawie fotograficznej „Patrzeć z nadzieją”, poświęcone problemom osób z mózgowym porażeniem. A lider zespołu „Elektryczne gitary”, Kuba Sienkiewicz – na co dzień doktor neurolog – przestawia problematykę choroby Parkinsona.
      Poruszane są też zagadnienia z zakresu prawa, zdrowia, edukacji, psychologii (np. o syndromie „magicznego myślenia”, które blokuje nasze działania), kultury.
   Magazyn można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) i w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Gostyniu w dni robocze do godz. 15 oraz w Centrum Informacyjno – Doradczym Stowarzyszenia „Dziecko” (Gostyń, ul. Parkowa 1) we wtorki i środy w godzinach od 16 do 18.
      Zachęcamy do skorzystania. 


Data dodania: 2009-09-24 12:00:00

Inne artykuły