Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Koncert charytatywny dla podopiecznego PCPR. Mistrz i genialne dziecko zagrają za darmo dla Adasia

Mistrz i „cudowne” dziecko zagrają za darmo dla Adasia!

758 569

 

 

 

Stowarzyszenie „Dziecko”, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. J. Zeidlera zapraszają na Świąteczny Koncert Charytatywny dla Adasia, który rozpocznie się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu w niedzielę 20 grudnia 2009 roku o godzinie 17.00.

Zagra światowej sławy wirtuoz skrzypiec WIKTOR KUZNIECOW - laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui. Będzie mu towarzyszyć na fortepianie Katarzyna Kaczorowska. W repertuarze usłyszymy przeboje muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Niccolo Paganini, Henryk Wieniawski, Johannes Brahms, Fritz Kreisler Plaka.

            Jego występ poprzedzi genialna jedenastoletnia pianistka ROZALIA KIERC - zdobywczyni głównych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych J. Hillera w Gorlitz  i Fr. Chopina w Szafarni. W jej interpretacji usłyszymy utwory Franciszka Liszta, Fryderyka Chopina, Johanna Sebastiana Bacha i Tadeusza Natansona.

            Koncert rozpocznie dwoma mazurkami TRIO im. MAKSYMILIANA  KOPERSKIEGO w składzie Martyna Szymkiewicz, Wojciech Czemplik i Krzysztof Szymkiewicz.

           

            Wstęp na koncert jest wolny, a przed koncertem odbędzie się aukcja i zbiórka datków na leczenie i rehabilitację Adasia, 19 – miesięcznego chłopca z Bodzewa, podopiecznego PCPR w Gostyniu, który  urodził się z zamartwicą. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe z neurologicznym problemem przełyku. Będzie karmiony przy pomocy sondy do czasu, kiedy nie wykształci umiejętności przełykania pokarmu. Dzięki oddaniu rodziców i stałej rehabilitacji następuje u Adasia duża poprawa czynności ruchowych. Natomiast problem przełyku wymaga dalszej intensywnej rehabilitacji i współpracy neurologopedy. Kontakt ze specjalistą to częste kilkudniowe wyjazdy na Śląsk, których koszty muszą pokrywać w całości rodzice chłopca. Bez naszej pomocy nie dadzą rady. Pomóżmy Adasiowi! Okażmy serce! Wpłaty można też dokonać na konto Stowarzyszenia “Dziecko” z dopiskiem: „Dla Adasia” numer konta:  76 1370 1327 0000 1706 4271 1702

 

            Podkreślić trzeba, że koncert nawiązuje do tradycji z początku XIX w., kiedy to na Świętej Górze k. Gostynia odbywały koncerty mistrzów z kapeli świętogórskiej, którym towarzyszyły muzykujące dzieci, a dochód z tych koncertów przeznaczany był na pomoc dla ubogich.

 

            W czasie aukcji zostaną wystawione na sprzedaż: dwutomowy album „Rozmowy lusławickie”, zawierający zapis rozmów z Krzysztofem Pendereckim z jego dedykacją oraz zdjęcia arboretum Pendereckiego wokół  dworu w Lusławicach;  tomik poezji Seamusa Heaneya z autografem i wpisem tego irlandzkiego noblisty; miniatura z pejzażem pędzla Krzysztofa Opalińskiego; reprodukcja manuskryptu pochodzącego z 1787 r. „Litania do Matki Boskiej” Józefa Zeidlera (partia I skrzypiec); box DVD z zarejestrowanymi 4 tegorocznymi koncertami „Musica Sacromontana” oraz ze zdjęciami z IV Festiwalu; a także zestaw płyt CD z poprzednich festiwali i program IV Festiwalu z autografami solistów. Do zestawów dołączone będą przepiękne kalendarze ze zdjęciami z IV Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana.

 

Patronat medialny nad koncertem objęły Nowa Gazeta Gostyńska, Nowa Telewizja Gostyń, Panorama Leszczyńska, Radio Elka, Życie Gostynia oraz ABC Gostyńskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

Data dodania: 2009-12-09 12:00:00

Inne artykuły