Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Kto zostanie wolontariuszem Roku 2009? (konkurs)

Podziękujmy wolontariuszom !

 

 

Po raz trzeci zapraszamy do konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego”. Jest on okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z wieloma środowiskami i osobami prywatnymi.


Nominowani do konkursu mogą być pojedynczy wolontariusze, którzy podejmują działania społeczne w roku 2009. 


Zgłoszenia do Konkursu należy nadsyłać do dnia 20 listopada 2009 r.


Mogą ich dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, jednostki samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

 

Do konkursu można nominować wolontariuszy, którzy swoją aktywność podejmują
w dowolnym obszarze życia społecznego w roku 2009.

 

Zależy nam, aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, tych którzy pomagają np. w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach specjalistycznych dzieci niepełnosprawnych, ochotników, którzy pomagają w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad, jak i tych którzy na co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

 

Zapraszamy szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, szpitale, urzędy i wiele, wiele innych. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie również środowisko biznesu. Zapraszamy firmy, aby nominowały swoich wolontariuszy – pracowników podejmujących działania społeczne w ramach wolontariatu pracowniczego.

Patronat nad tegorocznym konkursem objął Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński.


Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy do wzięcia udziału w konkursie.

Informacja o konkursie oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronach: www.powiat.gostyn.pl  i   www.ngo.gostyn.pl .

 

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Nowa Telewizja Gostyń, Stowarzyszenie „Dziecko” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu

 

 

Data dodania: 2009-11-19 12:00:00

Inne artykuły