Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Poradnictwo zawodowe w partnerstwie

W ostatnim tygodniu czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wraz z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej OHP w Lesznie zorganizowało dwa szkolenia z zakresu poradnictwa zawodowego dla wychowanków Domu Dziecka w Bodzewie oraz rodzin zastępczych. Podczas szkoleń młodzież miała możliwość zapoznania się z tematyką związaną m.in. z zagadnieniami związanymi z komunikacją interpersonalną i jej znaczeniem, z rynkiem pracy oraz zawodami przeszłości i przyszłości. Podczas zajęć młodzi uczestnicy mogli także indywidualnie określić własne cele, preferencje i zainteresowania zawodowe.


Szkolenia odbywały się w Domu Dziecka w Bodzewie oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Zajęcia były całkowicie bezpłatne, a młodzież miała możliwość skorzystania z doświadczonej kadry i pomocy podczas wyboru dalszej szkoły, zawodu i poszukiwania pracy.


Organizatorzy przewidują dalszą współpracę i cykl kolejnych spotkań i szkoleń dla wychowanków z rodzin zastępczych i Domu Dziecka w Bodzewie z Powiatu Gostyńskiego.

oprac. Natalia Hajnsz

 

Data dodania: 2009-06-30 12:00:00

Inne artykuły