Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

VIII Prezentacje ŚDS w Gostyniu

   Już po raz ósmy odbyły się Prezentacje Dorobku Artystycznego Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. 4 września w auli Szkoły Muzycznej w Gostyniu, oprócz pracowników i wychowanków ŚDS w Gostyniu spotkali się uczestnicy przybyli z ŚDS-ów w Lesznie, Chwałkowie, Krzywiniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rydzynie, Kościanie i Miejskiej Górce, Domów Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Chumiętkach, Zimnowodzie i Osieku, Zespołu Szkół w Brzeziu i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia”. 
    VIII Prezentacje uświetnili swoją obecnością Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Wiceburmistrz Gostynia Łukasz Burkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, ksiądz kanonik Artur Przybył i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyniu Paweł Hibner oraz sponsorzy imprezy, rodzice uczestników ŚDS i przedstawiciele mediów. 
   W imieniu organizatorów: Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu i Stowarzyszenia „Ja też pomagam” powitali przybyłych Teresa Klonowska – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu i Tomasz Dziedzic – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, który podkreślił, że głównym celem tej imprezy jest integracja i aktywizacja osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem, a także promowanie ich działalności artystycznej.
   Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu zaprezentowali uczestnikom imprezy program artystyczny, którego główna częścią były dwa zabawne minispektakle teatru „Gaduła”, działającego w ŚDS. 
    Po części artystycznej ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Spójrz na mnie inaczej”, a nagrody wręczali zaproszeni goście.
      W kategorii uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy nagrodzono Krzysztofa Szopę z ŚDS w Lesznie, a także Daniela Nowaka i Malwinę Borowską. W kategorii domów pomocy społecznej główną nagrodę otrzymała Stanisława Rybaczyk.
     Spotkanie zakończyło wspólne oglądanie przysłanych na konkurs prac. 

/oprac. PCPR w Gostyniu/

 
Data dodania: 2009-09-06 12:00:00

Inne artykuły