Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Wernisaż młodych artystów


    Siedziba Stowarzyszenia „Dziecko” w ostatnich dniach pękała w szwach. Stało się tak za sprawą wystawy prac młodych artystów, którzy uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez „Dziecko”. W czasie 50-godzinnych warsztatów ich uczestnicy rozwijali swoje umiejętności plastyczne, poznawali wybrane techniki wyrazu artystycznego i rozwijali wyobraźnię artystyczną. Pod okiem plastyczki Anny Szymańskiej, wspieranej przez Alicje Datę, młodzi twórcy uczyli się artystycznego wykorzystywania różnorodnych tematów z otaczającego nas świata oraz poznawali tajniki malowania i rysowania przyrody, architektury, a także ćwiczyli studium postaci i portret.
    W trakcie warsztatów uczestnicy nauczyli się też posługiwać m.in. następującymi narzędziami i związanymi z nimi technikami plastycznymi: akwarelami, pastelami, węglem, ołówkiem i technikami mieszanymi. 
    W efekcie powstały ciekawe prace, które zaprezentowano na wernisażu (14.10.09) w siedzibie „Dziecka”. Artystów oraz ich przewodniczki po krainie sztuki zaproszeni goście nagrodzili brawami. A dla wszystkich przybyłych organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. 
   Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Plenery artystyczne – „Świat wokół nas”. Stowarzyszenie „Dziecko” uzyskało na to działanie dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert. Współorganizatorem projektu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a specjalne podziękowania za pomoc w organizacji warsztatów należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu.Data dodania: 2009-10-20 12:00:00

Inne artykuły