Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Aktywizują Krzyżanki

W świetlicy wiejskiej w Krzyżankach odbył się I Amatorski Turniej Tenisa Stołowego.  Zorganizowali go Sołtys i Rada Sołecka, wspierani przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Krzyżanki. Turniej sfinansowano w ramach funduszu wiejskiego. Celem turnieju było popularyzowanie tenisa stołowego oraz integracja wsi na sportowo. Po zaciętych zmaganiach zdobywcą turniejowego Superpucharu został Leszek Grodzki.

            Wyłoniono też zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W kategorii do lat 14 I miejsce wywalczył Jakub Kaźmierczak, II - Piotr Junkert, III - Mateusz Szolc. W kategorii od 15 do 20 lat najlepszy okazał się Paweł Patalas, drugi był Łukasz Szymankiewicz, a trzeci Beniamin Kaźmierczak. W kolejnej kategorii (od 21 do 40 lat) bezkonkurencyjny okazał się Leszek Grodzki, drugi miejsce zajął Arkadiusz Siama, a trzeci był Zenon Przybylski. W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył Sławomir Patalas, drugi był Hieronim Szymankiewicz, a trzeci Edward Junkert.

            Sołtysowi, Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu Krzyżanki, wspieranemu przez Centrum Informacyjno-Doradcze Stowarzyszenia "Dziecko" i PCPR w Gostyniu, należą się gratulacje za aktywizowanie mieszkańców wsi, dzięki czemu Krzyżanki w ostatnich latach wyróżnia się swoją aktywnością i działaniami.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2013-02-03 13:31:52

Inne artykuły