Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Aktywni dla dzieci

 

Dobiega już końca ponad półroczny projekt Stowarzyszenia „Dziecko” ,,Mam co robić, mam gdzie iść", który został nagrodzony w konkursie Fundacji PZU "Wzbogacanie oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i małych miastach". Dzieci i młodzież z Michałowa, Drogoszewa oraz Godurowa, trzech położonych blisko siebie wiosek w Gminie Piaski, mogą aktywnie spędzać pozalekcyjny czas, rozwijać swoje pasje, uzupełniać wiedzę, a przy okazji wyśmienicie bawić się i integrować.

Stowarzyszenie "Dziecko" przygotowało bogatą ofertę edukacyjno-kulturalnych zajęć: młodzi mieszkańcy poznają tajniki pracy fotograficzno - dziennikarskiej, a także uczą się w stajni Rokosowo podstaw jazdy konnej oraz powożenia.  Mają też okazję zapoznawać się z trudną pracą strażaków w OSP Godurowo  i uczą się bezpiecznie zachowywać w rożnych sytuacjach. Mogą również poprzez zabawę połączoną z nauką doskonalić język angielski. Pod okiem instruktora poznają zasady gry w kręgle, a dla tych, którzy lubią wyginać śmiało ciało, zorganizowano zajęcia taneczne prowadzone przez instruktora tańca panią Joannę Kaczor z szkoły tańca Desperado.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Fundacji PZU i środkom Stowarzyszenia ,,Dziecko". Wsparcia udzielił Wójt  Zenon Norman i gmina Piaski  oraz PCPR w Gostyniu.   

Założeniem projektu było też włączenie młodzieży z Michałowa, Drogoszewa i Godurowa w organizowanie ciekawego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych. Młodzi wolontariusze podkreślają, że praca społeczna może przynosić wiele satysfakcji i zadowolenia. Koordynator projektu Dagmara Rucińska dodaje: - Do współpracy przy realizacji projektu włączyła się aktywnie również Rada Sołecka z Michałowa, która wspiera młodych ludzi w ich działaniach.

Źródło: oprac. Stowarzyszenie "Dziecko"
Data dodania: 2013-04-02 22:41:10

Inne artykuły