Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Aktywni podsumowali rok

W Rogowie podsumowano cykl olimpiad specjalnych „Aktywni przez cały rok”. Stało się to przy okazji „Zimowych zabaw na śniegu” przygotowanych przez Fundację „Sąsiedzi sąsiadom” i Sekcję Olimpiad Specjalnych, działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, przy wsparciu wolontariuszy z sekcji partnerskiej Olimpiad Specjalnych ZSOiZ w Krobi. Olimpiady dofinansował w ramach konkursu ofert Zarząd Powiatu Gostyńskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON.

W podsumowaniu zmagań niepełnosprawnych zawodników wzięli udział zaproszeni goście: Kazimierz Musielak – członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Kazimiera Poślednik – radna Powiatu Gostyńskiego, Mirosław Sobkowiak - dyrektor  PCPR w Gostyniu, Mieczysław Gąsiorek – Prezes Fundacji „Sąsiedzi Sąsiadom” oraz dyrektorzy domów pomocy społecznej w Zimnowodzie i Chwałkowie Grażyna Wira i Ryszard Janaszak. Gości powitał gospodarz Grzegorz Czułno – Dyrektor DPS w  Rogowie.
W trakcie spotkania podziękowano wolontariuszom z ZSOiZ w Krobi. Otrzymali oni pamiątkowy dyplomy  i upominki.  Uczestnicy całorocznych zmagań otrzymali poduszki z herbem powiatu, a każda ze startujących w drużyn odtwarzacz DVD. Były tez podziękowania dla organizatorów za starania i wytrwałość.

Obejrzano też występ przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krobi, były też wspólne śpiewy. Wiele radości sprawiło wyświetlenie prezentacji zdjęć z zawodów składających się na program „Aktywni przez cały rok”. Organizatorzy spotkania przygotowali też słodki poczęstunek oraz obiad.
W zabawach sportowych całorocznego cyklu wzięli udział zawodnicy z całego powiatu, reprezentujący Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Kasia”, Stowarzyszenie „Nie Sami”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Zespół Szkół w Brzeziu, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach i Dom Pomocy Społecznej w Rogowie.

 

 
Data dodania: 2010-02-05 15:28:40

Inne artykuły