Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Amazonki z Gostynia pomagają już 5 lat!

Gostyński Klub „Amazonki” obchodził pięciolecie swojej działalności. Na co dzień stowarzyszenie to pomaga kobietom, będącym w trakcie lub po leczeniu nowotworu piersi, poprzez ułatwianie dostępu do rehabilitacji psychofizycznej, wspieranie w powrocie do pracy zawodowej, do życia rodzinnego i małżeńskiego. Ale przede wszystkim pokazuje, że kobiety nie muszą samotnie zmagać się ze swoim nieszczęściem.

Na uroczyste spotkanie Gostyńskiego Klubu „Amazonki” (14 czerwca 2014 r.) przybyło wielu gości na czele z Wiceprezesem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Łucją Werblińską, Starostą Gostyńskim Robertem Marcinkowskim i Burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele instytucji samorządowych, firm i organizacji pozarządowych współpracujących z klubem amazonek z Gostynia. Przybyły też przedstawicielki z wielu klubów amazonek z terenu Wielkopolski.

Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu amazonek „Nie ma rzeczy niemożliwych”, wykonane zgodnie ze zwyczajem we wspólnym kręgu. Dorota Piotrowska, prezes Gostyńskiego Klubu „Amazonki”, przypomniała początki stowarzyszenia. - Pierwszy raz pomyślałam o utworzeniu klubu w czasie mojego pobytu w szpitalu. Zetknęłam się tam z wolontariuszkami z klubu amazonek, które przychodziły wspierać kobiety chorujące na raka. Później, gdy zorganizowałam spotkanie w Gostyniu, przyszło na nie 17 pań. I tak się zaczęło.

Liderka gostyńskich amazonek wskazała też najważniejsze działania, zrealizowane przez klub w czasie minionych pięciu lat. Należą do nich, obok cyklicznych spotkań świątecznych i zabaw karnawałowych, koncert „Nie ma rzeczy niemożliwych”; terapia obiektywem podsumowana wernisażem i pokazem mody „Są w życiu takie chwile”; udział w warsztatach motywacyjnych, zawodowych i wyjazdach rehabilitacyjnych nad morze i w góry w ramach rocznego projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „Aktywni razem”; współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych w Gostyniu w akcji „Mam haka na raka”, uruchomienie stałej pomocy psychologicznej, zakup urządzenia do masażu limfatycznego czy udział w rekolekcjach dla amazonek na Świętej Górze w Gostyniu i w Częstochowie.  Uczestnicy spotkania obejrzeli też prezentację fotograficzną  podsumowującą dotychczasowe działania.

 Po pokazie tanecznym, zaprezentowanym przez Szkołę Tańca „Desperado” oraz przez same amazonki, które brawurowo zatańczyły  m.in. przebój „My Słowianie” oraz po popisach wokalnych Justyny i Wojtka z zespołu De Facto przyszedł czas na podziękowania. Dorota Piotrowska i jej koleżanki z klubu wręczyły podziękowania tym, od których otrzymują najwięcej wsparcia. W tym gronie znaleźli się Barbara Fabiszak z Krotoszyńskiego Klubu Amazonek, Powiat Gostyński, Gmina Gostyń, ks. Artur Przybył, Simet Piaski, Ardagh Glass Gostyń, Kaczmarek Malewo, Krzystof Doliński, Spółdzielnia Mleczarska Gostyń, Wix-Filtron, Bożena Ryczkowska, Sabina Hoska-Kaczmarek, Alicja Data, ks. Dariusz Dąbrowski, Anna i Łukasz Radołowie AKANT NZOZ i wielu innych.

Były też gratulacje, kwiaty i prezenty oraz dużo dobrych życzeń dla Gostyńskiego Klubu Amazonek, składanych przez przybyłych gości.

W części mniej oficjalnej amazonki przygotowały konkursy i zabawy aktywizujące dla uczestników jubileuszowego spotkania. Do wspólnej zabawy przygrywał zespół Dinozaury. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-06-15 07:42:05

Inne artykuły