Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Andrzejkowa integracja w LO

Blisko 100 osób spędziło miło czas na integracyjnych andrzejkach w gostyńskim LO. Bawiły się wspólnie na nich dzieci z niepełnosprawnością, ich rodzice, młodzież gostyńskiego liceum. W integracyjnym spotkaniu uczestniczyli też Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz dyrektorzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Integracyjne spotkania w liceum mają już swoją historię. Odbywają  się już po raz ósmy. I co ważne: każdy dzieciak miał zawsze swojego opiekuna, którym był jeden z uczniów LO. Wspólnie spędzali czas tańcząc na dyskotece, uczestnicząc w zabawach rekreacyjnych, np. ringo, rzutach piłką do kosza, unihokeju,  przygotowywaniu masek,  czy wróżbach andrzejkowych lub korzystając z przygotowanego poczęstunku. Zabawy podopiecznych z młodymi opiekunami pozwoliły rodzicom na spokojne rozmowy wymianę doświadczeń i planowanie wspólnych działań.

Organizatorom: Stowarzyszeniu Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum „OMNES UNUM SIMUS” w Gostyniu oraz szkolnemu kołu PCK Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu za okazywane wsparcie i ciepło podziękował m.in. Starosta Gostyński. 

Projekt Stowarzyszenia Absolwentów „OMNES UNUM SIMUS” został dofinansowany przez Powiat Gostyński w ramach otwartego konkursu, prowadzonego przez PCPR w Gostyniu.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-12-08 00:13:53

Inne artykuły