Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Borek ma wielu Mikołajów

Przygotowano 59 świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najuboższych gminy Borek Wlkp. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borku Wlkp.

Dzieci i młodzież szkolna w wyniku zbiórki przygotowały wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Zostały one zapakowane w kartony i kolorowo przyozdobione. Organizatorzy akcji nadali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2016” Zespołowi Szkół w Borku Wlkp., Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Borku Wlkp., Zespołowi Szkół w Zimnowodzie i Szkole Podstawowej w Wycisłowie.

Wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” przekazali paczki do MGOPS-u, a pracownicy tej instytucji zadbali o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Podziękowania należą się dzieciom i młodzieży z placówek oświatowych Gminy Borek Wlkp. oraz ich wychowawcom. Dzięki ich staraniom w wielu domach święta dla najmłodszych będą szczęśliwsze i radośniejsze. 

Źródło: St. Dziecko
Data dodania: 2016-12-23 23:16:04

Inne artykuły