Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Bulali po raz szósty

Blisko sto osób, uczestników i widzów, zgromadził  VI Powiatowy Turniej w bule dla osób niepełnosprawnych, skupionych wokół instytucji pomocy społecznej. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 10 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich.

Przybyłych powitał Gerard Misiaczyk - prezes stowarzyszenia Kreatywni, prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Wśród specjalnych gości, przybyłych na turniej, byli też: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, przewodnicząca Rady Gminy w Piasach Irena Różalska, wójt Piasków Wiesław Glapka oraz kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.

Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Jeszcze przez rozpoczęciem sportowych zmagań w pierwszej grze spotkały się drużyny zaproszonych gości oraz organizatorów. A później już były zawody. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna DPS Chwałkowo, drugie miejsce zajęli gospodarze WTZ Piaski a trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZSS w Brzeziu. Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki za udział.

Turniej był jednym z elementów projektu „Zagraj w dwie kule bowling i bule” dofinansowanego ze środków powiatu gostyńskiego. A projekt jest realizowany w partnerstwie dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia MOST oraz Stowarzyszenia KREATYWNI we współpracy w Warsztatami Terapii Zajęciowej. Imprezę wspiera PCPR w Gostyniu.

Organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodki poczęstunek. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-06-24 08:16:47

Inne artykuły