Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Ciasto dla Julii - konkurs

Konkurs „Moje ciasto dla Julii” 

dla Kół Gospodyń Wiejskich na przygotowanie najlepszego ciasta

CEL: Wsparcie zbiórki publicznej Głosem sercadla Julii organizowanej przezStowarzyszenia DZIECKO wraz z partnerami.

Stowarzyszenie „DZIECKO” wraz z partnerami (Starostwo Powiatowe w Gostyniu, GOK Hutnik, PCPR w Gostyniu oraz lokalne media) organizuje na terenie powiatu gostyńskiego zbiórkę publiczną Głosem sercadla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Głosem serca" do 28 lutego 2014 r.

Julia ma 5 lat. Mieszka z rodzicami w Gostyniu. Julka nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych. 

Urządzenie Tobii I-15 jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia.

Koszt zakupu takiego urządzenia to około 70 tysięcy złotych. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziców Julki.

 

W dniu 17 listopada br. odbywa się koncert „Głosem serca” dla Julii, połączony ze zbiórką środków na zakup urządzenia niezbędnego do komunikacji.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, Sołectwa oraz inne grupy nieformalne do przygotowania ciasta, które weźmie udział w konkursie. Prace konkursowe należy dostarczyć i podać do degustacji gościom w dniu 17 listopada br. do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK”, ul. Hutnika 4, w Gostyniu. na godzinę 16.00.

Ciasta zostaną zaprezentowane i przekazane na poczęstunek w trakcie imprezy dla uczestników koncertu „Głosem serca”. Koła mogą przekazać więcej ciast ze wskazaniem jednego do oceny konkursowej.

Ocena:

1.      Podczas akcji zostanie rozdanych 200 kart do głosowania gościom. Ciasto, które zostanie wybrane przez głosujących największą liczbą głosów, otrzyma tytuł najsmaczniejszego ciasta akcji „Głosem serca”.

2.      Wszystkie ciasta zostaną także sfotografowane, a zdjęcia umieszczone na stronie facebook Stowarzyszenia DZIECKO - https://www.facebook.com/StowarzyszenieDziecko.

3.      Ciastu, które otrzyma najwięcej „liaków” otrzyma tytuł najładniejszego Ciasta akcji „Głosem serca”.

Organizator: Stowarzyszenie DZIECKO

Szczegóły konkursu:

1.      Zwycięzcy konkursu degustacyjnego otrzymają dyplomy z tytułem (1, 2 i 3 miejsce). Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów konkursu.

2.      Zwycięzca konkursu fotograficznego otrzyma dyplom.

3.      Na Wasze zgłoszenia (potwierdzenie chęci przygotowania ciasta)czekamy do 15.11.2013. Przesyłajcie je ze swoimi danymi (nazwą grupy), danymi kontaktowymi oraz nazwą ciasta (rodzajem) z dopiskiem „Moje ciasto dla Julii” na adres: stowarzyszeniedziecko@wp.pl lub wypełniającformularz w trybie online:
https://docs.google.com/forms/d/1tyd2VURoyVtgh6issjToGmXOSPq6i1hx_CAkhp6pjUg/viewform

4.      Uwaga!Zdjęcia nie mogą być publikowane wcześniej w Internecie. Dopuszczamy jednak akceptację zdjęć do konkursu, jeśli zostały one opublikowane na Waszym własnym blogu. W takim wypadku prosimy o taką informację i link do bloga.

Źródło: St. Dziecko
Data dodania: 2013-11-10 11:55:21

Inne artykuły