Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Cykl warsztatów dla rodziców zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przeprowadziło cykl warsztatów szkoleniowych dla rodziców zastępczych i kandydatów na rodziców zastępczych.  Tematem szkoleń były: „Rozwój seksualny człowieka” oraz „Dorastanie i seksualność”.

Warsztaty szkoleniowe dla rodziców poświęcone były seksualności w cyklu życia człowieka. Rodzice zdobyli wiedzę z zakresu rozwoju seksualnego dla poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Jednym z tematów było także rozpoznawanie niepokojących symptomów związanych z seksualnością dziecka. Rodzice ćwiczyli swoje umiejętności w grupach i rozwijali swoje kompetencje.

Drugie szkolenie dotyczyło przede wszystkim dorastania i ekspresji seksualnej w tej fazie. Rodzice, uczestnicząc w zajęciach, mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę, dotyczącą seksualności dorastających dzieci i młodzieży, oraz ćwiczyć umiejętności pozytywnego dialogu w tych trudnych a ważnych dla prawidłowego wychowania obszarach.

Szkolenie było odpowiedzią na zgłaszane przez rodziny zastępcze problemy, z którymi spotykają się one w swojej codziennej pracy z wychowankami.  Warsztaty szkoleniowe przeprowadziła Jagoda Data - Roszak z Wrocławia - seksuolog, pedagog, specjalista pomocy psychologicznej i logopeda.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-02-18 22:29:34

Inne artykuły