Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dary z Holandii

Dary z Holandii


    Po raz kolejny w tym roku przyjechał do Polski Martin de Bruijn. Szefuje on holenderskiej organizacji Kinderhuis Bodzewo, pomagającej Domowi Dziecka w Bodzewie. Tym razem Martin przywiózł dary dla niepełnosprawnych podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Są to dwa łóżka rehabilitacyjne elektronicznie sterowane dla osób, które muszą wiele tygodni spędzać w pozycji leżącej. Łóżka pozwalają opiekunom na prawidłową obsługę chorych i np. przeciwdziałanie odleżynom, a samym niepełnosprawnym na sterowanie łóżkiem np. w ten sposób, by z pozycji leżącej mogli zająć pozycję siedzącą. Takie działania w przypadku osób bezwładnych wymagają udziału kilku silnych osób, a dzięki specjalistycznym łóżkom są do wykonania bez wysiłku przez jednego opiekuna.
    Martin przywiózł też 16 wózków inwalidzkich, część dla osób ze sprawnymi kończynami górnymi, a część dla osób z niedowładem kończyn górnych i dolnych. Wśród darów znalazły się też urządzenia do montażu w łazienkach, ułatwiające niepełnosprawnym kąpiel. Część z przekazanego sprzętu trafiła już do niepełnosprawnych w ramach
PCPR-owskiego Banku Pomocy Rzeczowej, a część zasili zasoby Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego działającej przy PCPR.
    Przyjaciel Domu Dziecka w Bodzewie, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach i PCPR w Gostyniu, zapowiedział już kolejną wizytę z komputerami. PCPR zamierza je przeznaczyć dla dzieci w rodzinach zastępczych.

 

 

Data dodania: 2009-03-02 12:00:00

Inne artykuły