Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dobre serca pod grubą skórą

W ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gostyńskim działy się różne dobre rzeczy. Warto o nich pamiętać, wspominając ogólnonarodowe święto bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi.

Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspierany przez wielu dobrych ludzi.

Wśród nich ważne zadanie wykonywali wolontariusze z Klubu Motocyklowego „VENDETTA” w Gostyniu. Już od paru lat wspierają organizację finału. Przede wszystkim dbali, obok dyskretnie działającej policji, o bezpieczeństwo kwestujących w Gostyniu i okolicach oraz w Borku Wlkp. i w Pępowie. Eskortowali puszki wolontariuszy do sztabu WOŚP. Rozwozili do kwestujących na mrozie wolontariuszy gorące napoje i pączki, częstując nimi wszystkich, w tym też, którzy przyjechali z sąsiednich sztabów i zbierali w Gostyniu. Członkowie „VENDETTY” pilnowali również porządku w czasie finałowego koncertu w GOK „HUTNIK”. Chętnie też wrzucali swoje datki do puszek na ratowanie dzieciaków – wyrównywanie szans leczenia noworodków.. Wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w gostyńskim finale WOŚP. 

Dla przypomnienia publikujemy kilka ich zdjęć wykonanych przez wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka – Okiem Pryzmatu, pokazując niektóre z aktywności Klubu Motycyklowego „VENDETTA”.

Cały 26. Finał WOŚP można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia udostępnione przez Piotrka dla wszystkich chętnych na dysku google:

Sobota:
https://photos.app.goo.gl/2xeY7NxccFq563P62

Niedziela:
https://photos.app.goo.gl/CdKCBEiOELWLyRMD3

 

Są to zdjęcia w rozdzielczości 5mpix (2560pix na dłuższym boku). Jest to jakość wystarczają do większości zastosowań. Na życzenie istnieje jednak możliwość wrzucenia na serwer jeszcze większych rozmiarów.

Piotr Jankowiak zaprasza również do oznaczania się na zdjęciach oraz udostępniania tych samych galerii na FB:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=779297122271079
oraz:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=7796041155737131

 

Organizatorzy XXVI Finału WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – sztab, wspierane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”)  przypominają, że Gostyń może się szczycić  tym, że gra dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy!  Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu – zorganizowało w auli ZSZ koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacono na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE! 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2018-01-28 12:35:19

Inne artykuły