Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dobre serca w grubych skórach

Wolontariuszki Stowarzyszenia „DZIECKO” zbierały, by pomóc 5-letniemu Kubie z Gostynia.  W czasie imprezy motocyklowej w Lutogniewie, mimo zimna, wiatru i deszczu, kwestowały wśród uczestników zlotu motocyklowego. Anna  Gano, Renata Łagocka i Agnieszka Niedźwiedzka dojechały razem z innymi miłośnikami ciężkich motorów do Lutogniewa i uruchomiły wsparcie dla małego Kuby. Wsparli je m.in. przedstawiciele klubów VENDETTA i BLACK LEGION z Gostynia.

                Kuba to 5-latek zmagający się z chorobą Wolfa-Hirschhorna, który potrzebuje stałej opieki lekarskiej. Ta ciężka choroba genetyczna spowodowała u chłopca wady ośrodkowego układu nerwowego, osłabienie mięśniowe, niską masę ciała oraz wadę serca. Jego rodzina organizuje intensywną rehabilitację, żebym Kuba sam mógł siedzieć, a być może w przyszłości chodzić. Chłopiec jest pod stałą opieką lekarzy: kardiologa, kardiochirurga, neurologa, okulisty, audiologa, a także lekarzy z poradni żywieniowej. Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach Kuba może korzystać z opieki specjalistów oraz regularnej rehabilitacji, która mobilizuje chłopca do robienia postępów.

                Wolontariuszki Stowarzyszenia „DZIECKO”: Anna, Renata i Agnieszka uzbierały 656 zł. Na dodatkowe 100 zł złożyli się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Łącznie 756 zł zasiliło konto chłopca.

                Mama Kuby Malińskiego podkreśla, że: - „Jest on na przekór losowi bardzo szczęśliwym dzieckiem, gdyż otacza go bardzo wielu kochających ludzi.” – I dodaje: - „Dziękuję, że jesteście z nami! Dziękuję za pomoc i otwarte serca Wszystkich, którzy nam pomagają! Dziękuję za Waszą akceptację, miłość, przyjaźń i za to, że potraficie się dzielić, bo droga Kuby ku normalności jest jeszcze bardzo długa”.

                Wpłat na pomoc Kubie można dokonywać na nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Koniecznie z dopiskiem: 249/M

Konto dla Kuby w  Spółdzielczym Banku Ludowym Zakrzewo Oddział w Złotowie prowadzi Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, 77-400 Złotów, Stawnica 33A.

                Przygotowywana jest też duża impreza charytatywna dla Kuby 30 września tego roku. 

Źródło: Stowarzyszenie DZIECKO
Data dodania: 2017-05-03 09:24:32

Inne artykuły