Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dobre Anioły i podziękowania dla wolontariuszy

 

W gostyńskim kinie, wypełnionym wolontariuszami z całego powiatu i tymi, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, podsumowano XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili:- Zebraliśmy 108 186,88 zł  na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Po raz kolejny mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! 

Sztab WOŚP w Gostyniu zebrał 85 842,20 zł oraz 57,84 euro,157,5 koron czeskich, 2300 koron słowackich, 81 pensów i 1 złoty łańcuszek. Na ten wynik złożyły się też efekty wspaniałych akcji i poświęcenia sztabów i wolontariuszy wPoniecu: 8 883,31 zł, wBodzewie(z którego wolontariusze zbierali na terenie gmin Piaski i Gostyń): 8 875,73 zł, w Pępowie: 4 534,95 zł i w Borku Wlkp.: 1 957,04 zł.

Sztab WOŚP w Krobi, którego wolontariusze zbierali w Gminie Krobia i Pępowo, zebrał
11 411,35 zł; sztab WOŚP w Piaskach zebrał 6 183,83 zł oraz 10,45 euro i 23 korony czeskie, a sztab WOŚP w Pogorzeli zebrał 4 750 zł.

Na spotkaniu w czwartkowe popołudnie, 24 lutego, szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali 3 kolejne tytuły „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona uhonorowanych w poprzednich latach dołączyli: Urząd Miejski w Gostyniu, Huta Szkła „Gloss” w Poniecu i Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu. Przedstawiciele tych instytucji i firm otrzymali pamiątkowe tabla.

Szefowie sztabu wręczyli też podziękowania Jurka Owsiaka dla szkół, przedszkoli, firm i organizacji, które prowadziły wielkoorkiestrowe działania.

Przyszedł też czas na słowa uznania dla wolontariuszy i tych, którzy wraz z nimi organizowali finałowe grania. Odczytano list Fundacji WOŚP do sztabu w Gostyniu, w którym Jurek Owsiak podziękował za XVIII finał, pisząc m.in.: „Fantastycznie - to za mało, było przepięknie i bardzo radośnie. Jestem dumny z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy.”

Mirosław Sobkowiak, dziękując wolontariuszom za wielodniową pracę przy  przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, podkreślił, że młodzi wolontariusze są wspaniali:  - W dniu finału na terenie powiatu załamała się pogoda i zaatakowała zima. Nie kursowały pociągi, odwoływano autobusy, samochody grzęzły w zaspach, wiele miejscowości w powiecie przez cały dzień było praktycznie odciętych od świata, ale mimo to wolontariusze pracowali wspólnie dla wielkiej sprawy. Niektórzy, przedzierając się przez zasypane pola i zaspy na drogach, docierali do miejsc kwestowania, by zbierać datki na pomoc chorym dzieciom.

Tradycyjnie szefowie sztabu wręczyli wolontariuszom pamiątki. Koszulkę WOŚP otrzymała najmłodsza wolontariuszka Zuzanna Pospieszyńska. 15 kolejnych gadżetów orkiestrowych rozlosowano wśród wolontariuszy.

Wszyscy wolontariusze otrzymali specjalne indywidualne podziękowania od Jurka Owsiaka za swe poświęcenie i zaangażowanie.

W dalszej części spotkania specjalnie dla kwestarzy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP, wystąpił kabaret „Nic śmiesznego”, który rozbawił widzów. Salwy śmiechu wybuchały nie tylko przy skeczu o św. Mikołaju, czy historii z życia uczniów klasy pierwszej, ale towarzyszyły wszystkim prezentacjom kabaretu.

Gostyńskie podsumowanie zorganizował Sztab Gostyńskiego Finału WOŚP: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury, Nowa Telewizja Gostyń i Stowarzyszenie „Dziecko”.

 

Dziękując wszystkim za kolejny wspaniały finał Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak podkreślają, że: - „orkiestra gra, bo jest potrzebna. Potrzebne są pieniądze, gdyż decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo taka jest potrzeba. I to, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by pomóc najmłodszym. Jesteście wspaniali”.

 

Data dodania: 2010-03-01 09:13:29

Inne artykuły