Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dwa tysiące strzałów na spartakiadzie

IV Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła 19 drużyn i 130 uczestników oraz gości. Celem odbywających się corocznie zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego oraz integracja dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnością.

Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały (7.06.2013 r.) na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką leżąc. Strzelano z kbks i karabinków pneumatycznych. Były też rzuty lotkami do tarczy. Młodzież niepełnosprawna konkurowała w rzutach do celu, rzutach piłką, slalomie sprawnościowym oraz rzucie lotką.

 Organizatorzy: Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., Zarząd Powiatowy LOK i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu oraz Urząd Miejski w Borku Wlkp., zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Ekipa sędziowska z Wiesławem Chilińskim - sędzią głównym na czele, czuwała nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją. Cały czas w pogotowiu byli ratownicy medyczni.

Spartakiadzie towarzyszyły: pokaz ratownictwa wykonany przez druha OSP i ratowników WOPR oraz krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodom towarzyszyła też wystawa modelarska koła SP w Borku Wlkp. Zaproszeni goście, z Wicestarostą Gostynskim Januszem Sikorą na czele, dokonali na koniec dekoracji zwycięzców.  

Pogoda dopisała. Zawodnicy pokazali dobre przygotowanie. Dopingowali ich sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice. Zwycięskie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe.

Organizatorzy wręczyli też specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację spartakiady dla: Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Samorządu Powiatu Gostyńskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, KSS LOK VIS w Gostyniu, Szkole Podstawowej w Borku Wlkp., Kowalstwa St. Błaszczyka w Zimnowodzie, PPH Vomer Sp. c z Borku Wlkp., „Paris” z Borku Wlkp., Unirol Sp. J. z Borku Wlkp., PW EKON z Borku Wlkp., Kamili Marciniak, OSP w Borku Wlkp.,, WOPR w Gostyniu, Restauracji "Impresja" w Borku Wlkp., Piekarni „HAST” w Borku Wlkp., Kołu Modelarskiemu Krzysztofa Draba, TKKF „Kosmos” z Borku Wlkp., firmie NARA z Borku Wlkp., Restauracji „RIDA” w Borku Wlkp., Natalii Zawodnej oraz Miejsko-Gminnemu Kołu LOK w Borku Wlkp. Specjalne podziękowania należą się Elżbiecie Kordus i Leszkowi Stanisławskiemu, głównym organizatorom spartakiady.

 

WYNIKI SPARTAKIADY

Kategoria szkoły podstawowe

1 miejsce -  Szkoła Podstawowa w Zimnowodzie

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Krobi

 

Kategoria  gimnazja

1 miejsce -  Gimnazjum w Borku Wlkp. – drużyna II

2 miejsce – Gimnazjum  w Krobi

3 miejsce – Gimnazjum  w Borku Wlkp. – drużyna I

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

1 miejsce – Zespół Szkół w Borku Wlkp.

 

Kategoria niepełnosprawni

1 miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu   

2 miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej w Leonowie

3 miejsce – Stowarzyszenie  „Nie sami” Gostyń 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-06-08 11:24:03

Inne artykuły