Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dzieci podzieliły się książkami

Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu w dniach od 13 maja do 31 maja 2019 r. zorganizowało zbiórkę książek pod hasłem „Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy…”.  Celem akcji było promowanie nawyku dzielenia się z innymi, a także uczenie dzieci  szacunku do książki.

Ideą akcji jest zachęcanie najmłodszych do dzielenia się swoim domowym księgozbiorem z innymi dziećmi. Przedszkolaki w wyznaczonych dniach dostarczały swoje ulubione, przeczytane już książeczki (nowe lub używane). Dzięki wsparciu rodziców oraz przedszkolaków udało się zebrać bardzo dużą liczbę książek, które zostały przekazana w dniu 12 czerwca 2019 r. przedstawicielom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Pięknie zapakowane, kolorowe książeczki trafią do Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Piaskach oraz będą wydawane dzieciom korzystającym z wsparcia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękuję za wspaniałą akcję i zorganizowanie zbiórki. Natalia Hajnsz i Marta Adamek, odbierające zebrane książki od przedszkolaków, podkreśliły: - „Jesteśmy przekonane, że swoimi ogromnymi sercami, których wyrazem są te podarowane książeczki, wywołacie wiele uśmiechów na twarzach obdarowanych dzieci!”

Źródło: PCPR
Data dodania: 2019-06-21 14:38:05

Inne artykuły