Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

"Dziecko" organizuje biwaki dla dzieci i młodzieży w szkole przetrwania

Stowarzyszenie „Dziecko” realizuje projekt „Razem pokonamy wszystko”, w ramach którego prowadzi biwaki w szkole przetrwania dla 50 dzieci i młodzieży z terenów wiejskich powiatu gostyńskiego. Projekt uzyskał dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach konkursu „Organizacja czasu wolnego i promowanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym”, dzięki czemu młodzież korzystała z niego bezpłatnie. Realizacja projektu zakończy się we wrześniu br.
Zrealizowano już pierwszy z dwóch czterodniowych biwaków. Jego uczestnicy pod opieką wychowawców stowarzyszenia oraz instruktorów ze szkoły przetrwania w Brzedni mieli okazję posmakować prawdziwie traperskiego życia i musieli się zmagać z własnymi słabościami. Wszystkie zajęcia odbywały się w terenie, na torze przeszkód, w lesie, na torfowisku, na jeziorze, na bagnach. Część zajęć miała charakter rekreacyjno – sportowy, ale część to były próby wytrzymałości, odwagi, determinacji i woli dojścia do wyznaczonego celu. Najbardziej dały się we znaki przeprawianie się przez torfowisko na linie przewieszonej dwa metry nad lustrem wody i mułu oraz forsowanie bagien wpław w zanurzeniu po szyję w błocie. Za to wiele frajdy dostarczyły rejs statkiem, dymanie na drezynach, przejażdżki skuterem wodnym, ślizgi na pontonie, rozgrywki piłki plażowej, zajęcia na strzelnicy czy jazda wojskowym samochodem ciężarowym przez leśne wertepy czy wizyta w Soplicowie. Był też czas na kąpiel w jeziorze, a dla chętnych na wędkowanie. Wieczory spędzano, odpoczywając po trudach dnia, przy ognisku. Miłośnicy wędkowania
Zajęcia w trakcie biwaków nie tylko organizują w atrakcyjny sposób czas wakacyjny, ale też  wyrabiają u młodych ludzi umiejętność współżycia i współpracy w zespole.
Stowarzyszenie „Dziecko” dziękuje za wsparcie organizacji biwaków Ośrodkowi Szkolenia Sportowego w Brzedni, Domowi Dziecka w Bodzewie i Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
 
 
 
undefined
 
undefined
 
undefined 
Data dodania: 2009-07-23 12:00:00

Inne artykuły