Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dziękowali za serca

Na tradycyjne spotkanie noworoczne (30.01.14) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domu Dziecka za okazywaną pomoc.

Spośród zaproszonych przybyli: poseł RP Wojciech Ziemniak, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Skarbnik Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, radni powiatowi i gminni: Krzysztof Nawrocik, Aleksander Dolczewski, sędzia Edyta Ziółek oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: EURO-COMFORT w Lesznie,WIX-FILTRON w Gostyniu,Przedsiębiorstwa "KACZMAREK" w Malewie,Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Zakładu TOP FARM w Goli,Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej,Sądu Rejonowego w Gostyniu,Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół w Brzeziu, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Zakładu Mięsnego "Konarczak", Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji Teresy Mikołajczyk-Machowskiej, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Biura Podróży MOANA w Gostyniu, Rawickiego Klubu Sportowego KOLEJARZ – RAWAG, Stowarzyszenia "Dziecko",Stowarzyszenia „Wiara Lecha”, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu,  Urzędu Skarbowego w Gostyniu,Sądu Rejonowego w Gostyniu,Firmy "MARTEX" w Gostyniu, regionalnych mediów, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz byli wychowankowie i pracownicy kadry zarządzającej bodzewskiej placówki, a także wolontariusze Krzysztof Mąkowski i Mariusz Tomczak.

Gości serdecznie powitała Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata. Podziękowała wszystkim przybyłym za wsparcie i okazywane serce, dzięki którym miniony rok dla wszystkich podopiecznych placówek w Bodzewie i Gostyniu był kolejnym dobrym rokiem. Podkreśliła też, że pomoc przyjaciół wspierających placówkę sprawia, że łatwiej pokonuje się pojawiające trudności, a dzieci doświadczają wielu radości.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrali m.in. poseł Wojciech Ziemniak i Wicestarosta Janusz Sikora. Wojciech Ziemniak przypomniał owocną współpracę z placówką, dzięki której wychowankowie mogli uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach sportowych, w tym również poza granicami kraju. Janusz Sikora podkreślił, jak wiele pozytywnych zmian wydarzyło się w ostatnich latach w Bodzewie. Dom ciągle rozkwita, poszerzając różnorodne formy pracy i relaksu oferowane dzieciom, a warunki mieszkalne budzą obecnie już tylko podziw.

Do podziękowań przyłączyły się dzieci i wychowawcy, przygotowując dla wszystkich gości wesołe artystyczne podziękowanie za okazywane serce i wsparcie. Były sympatyczne recytacje, pokazy taneczne, występ kabaretowy. Gorąco oklaskiwano zagraną i zaśpiewaną rewelacyjnie przez wychowanków i wolontariusza Mariusza wersję „Another brick in the Wall” grupy Pink Floyd. Finałowym akcentem, przyjętym ze szczególnym aplauzem, był zaśpiewanie przez wesoło poprzebieranych wychowawców przeboju Michaela Jaksona – „Billy Jean”.

Następnie odbyło się zwiedzanie domu, po którym oprowadzały przybyłych dzieci. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówki w Bodzewie.

Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-01-30 23:48:44

Inne artykuły