Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dzień Kobiet u seniorów

 

Obchody Dnia Kobiet, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Rejonowego w Gostyniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zgromadziły prawie 300 osób.

Prócz świętujących swój dzień Pań przybyli też zaproszeni goście: Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu Teresa Klonowska.

Prowadzący spotkanie przewodniczący Zarządu PZERiI Andrzej Starosta powitał wszystkich przybyłych, złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet i poprosił wszystkich panów o odśpiewanie Szanownym Paniom jubileuszowego 100 lat!

Zaproszeni goście życzyli Paniom, by Gostyń, który z racji rodzaju gramatycznego jest mężczyzną, był nie tylko zadbany, dobrze wyglądający i podobający się kobietom, ale przede wszystkim kochający i umiejący zadbać o mieszkające w nim Panie. Dlatego np. Gmina Gostyń dba o wizerunek, remontując rynek, a Powiat Gostyński uruchomił program bezpłatnej profilaktyki raka piersi dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski wręczył przedstawicielkom płci pięknej okolicznościowe kwiaty. 

W głównej części spotkania na scenie GOK „Hutnik” wystąpiła z owacyjnie przyjętym  koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. A po części poświeconej planom na najbliższe miesiące, m.in. wyjazdowi na turnus nadmorski przy dofinansowaniu PCPR w Gostyniu czy zorganizowaniu po raz dwunasty wojewódzkich Spotkań Świętogórskich Seniorów. Na koniec organizatorzy przygotowali dla wszystkich pań słodką niespodziankę. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-03-10 15:50:07

Inne artykuły