Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Dzień Kobiet w PZERiI

    Gostyńskie Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało 12 marca obchody Dnia Kobiet. Na uroczystość zorganizowaną z tej okazji w sali GOK Hutnik przybyło prawie 300 członkiń PZERiI.
    Tadeusz Wujek z Zarządu Koła odczytał wiersze swojego autorstwa, będące hołdem dla kobiet i ich ról, jakie tak doskonale wypełniają. Do poetyckich życzeń dołączyli swoje wyrazy uznania dla  pań przybyli goście: Janusz Sikora Wicestarosta Gostyński, Jerzy Woźniak Burmistrz Gostynia i Mirosław Sobkowiak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Także prowadzący uroczystość Prezes Koła Andrzej Starosta złożył  zebranym paniom życzenia. Następnie poetka Wanda Solecka zaprezentowała swój tomik „Jesteś”, przedstawiła historię jego powstania i odczytała kilka wybranych wierszy.  
    Głównym punktem spotkania był koncert chóru „Tęcza” przy GOK w Piaskach, prowadzonego przez Andrzeja Hodowanego. Popisy wokalne emerytów z koła PZERiI w Piaskach zostały nagrodzone gromkimi brawami.
    Kolejna część spotkania upłynęła na rozmowach przy kawie i pączkach. M.in. goście odpowiadali na pytania z sali. Wicestarosta przedstawił działania samorządów na rzecz rozwoju szpitala w Gostyniu i wyjaśniał przyczyny niekorzystnego dla osób starszych przeniesienia przychodni lekarskich z centrum miasta na ul. Starogostyńską (przychodnia przy hucie szkła) i na ul. Towarową (za dworcem PKS). Z kolei Andrzej Starosta przybliżył najbliższe plany PZERiI. Członkowie koła m.in. wyjadą w marcu na dwutygodniowy pobyt rehabilitacyjny do Kołobrzegu dzięki wsparciu PCPR w Gostyniu ze środków PFRON i obejrzą film „Popiełuszko” poświęcony fragmentowi z najnowszej historii Polski. Przygotowywane są też wycieczki do Lichenia oraz w Pieniny.
    Przybyłe panie otrzymały też słodkie czekoladowe upominki oraz książkowy "Informator o uprawnieniach osób niepełnosprawnych", opracowany i wydany przez Stowarzyszenie "Dziecko" we współpracy z PCPR w Gostyniu i przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
    Uczestniczki uroczystego spotkania miło spędziły czas i pokazały, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, które sprawiają, że wiek staje się mało istotny.

    /oprac. PCPR w Gostyniu/

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-03-13 12:00:00

Inne artykuły