Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Festiwal Piosenki Religijnej - integracyjny

W Borku Wielkopolskim rozbrzmiała muzyka sakralna. Stało się tak za sprawą Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się 28 maja 2015 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Borku. Zaprezentowało się na nim blisko 100 artystów (uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz członków zespołów parafialnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej i członków organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego, jarocińskiego, leszczyńskiego, śremskiego, ostrowskiego i kościańskiego), którym uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: Marzanna Skrzypczak – Mizgalska i ks. Waldemar Partyka.                                        

                                                        

Na otwarcie festiwalu Sekcja Muzyczna działająca przy MGOK w Borku Wielkopolskim odśpiewała hymn festiwalu, a następnie Lidia Wytykowska i Justyna Chojnacka przywitały wszystkich zgromadzonych w imieniu organizatorów i złożyły podziękowania sponsorom, wręczając im pamiątkowe dyplomy i anioły wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni” z kolorowego szkła. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał ks. Marek Dudek superior świętogórskiej Kongregacji św. Filipa Neri.

Konkurs był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, a także do zdobycia nowych doświadczeń, które pozwolą uczestnikom rozwijać swoje talenty i w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki. Widoczne było, że śpiewanie było dla artystów radością, zabawą i przygodą. Warto podkreślić, że otwarty charakter festiwalu pozwolił na integrację osób niepełnosprawnych z innymi uczestnikami, zaproszonymi gośćmi i środowiskiem lokalnym.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

a) w kategorii 7-11 lat: I miejsce – Karolina Mikołajczak (Lipno); II miejsce – Wiktoria Muszyńska (Leszno); III miejsce – Nikola Przybyła (Borek Wlkp.); Wyróżnienia - Jakub Świderski (Turek), Julia Molińska (Leszno), Wiktoria Wrotyńska (Poniec);

b) w kategorii 12-16 lat: I miejsce – Jagna Knapp (Krobia); II miejsce – Natalia Świtala (Ostrów Wlkp.); III miejsce – Natalia Polarska (Krobia); Wyróżnienia - Zespół  "Fani Boga" (Lipno), Roksana Pawlak (Borek Wlkp.), Anna Opielewicz (Dolsk);

c) w kategorii 17 lat i więcej: I miejsce – Weronika Kazimierczak (Borek Wlkp.); II miejsce – Zespół "Sator" (Poznań); III miejsce – Zespół "Makatka" (Pogorzela); Wyróżnienia – Andżelika Śpitalniak (Marszew);

d) w kategorii osoby niepełnosprawne: I miejsce – Natalia Bulińska (Chwałkowo); II miejsce – Zespół WTZ Piaski; III miejsce – Marcin Chłodziński (Łagiewniki); Wyróżnienia – Beata Jarczyńska (Kąkolewo), duet Malwina Stróżyk i Zuzanna Trawka (Chwałkowo), Zespół "Pogo-dni" (Jarocin).

Przedsięwzięcie „Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej” realizowane było przez Stowarzyszenie Borecki Lider Aktywności Społeczno- Kulturalnej „BLASK” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym  Ośrodkiem Kultury w Borku Wlkp., Szkołą Podstawową i Zespołem Szkół w Borku Wlkp. oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni”. W realizację zadania włączyło się także Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej i Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri z Gostynia oraz PCPR w Gostyniu.

Festiwal odbył się dzięki wsparciu finansowemu powiatu gostyńskiego oraz sponsorów. 

Źródło: PCPR-BK
Data dodania: 2015-05-31 10:24:50

Inne artykuły