Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Festyn charytatywny w Michałowie

 

Przy świetlicy wiejskiej w Michałowie odbył się festyn integracyjny organizowany przez Radę Sołecką w Michałowie oraz Stowarzyszenie ,,Radość". Jego celem było zebranie środków na rzecz dzieci niepełnosprawnych, podopiecznych "Radości".

            Spośród wielu atrakcji towarzyszących festynowi największym powodzeniem cieszyły się pokazy wielkich i ciężkich motorów oraz przejażdżki nimi, które przygotowali Wolni Jeźdźcy z Piasków, pokaz karate i samoobrony w wykonaniu karateków z TTKF "Tęcza" Gostyń, w którym również uczestnicy festynu spróbowali swoich sił. Bardzo rokowo zagrał zespół ,,Ares Rock ", były też pokazy tańca, a strażacy OSP Piaski zademonstrowali pokaz ratownictwa drogowego. Stowarzyszenie ,,Mustang" oferowało jazdę konną w siodle, a pan Puślecki przejażdżki bryczką, w kawiarence festynowej można było posmakować wyśmienitych słodkich wypieków, a dla milusińskich ustawiony był zamek dmuchany. Nad bezpieczeństwem wszystkich obecnych czuwali strażacy z jednostki OSP Godurowo. Na festynie bawiło się wielu mieszkańców Michałowa oraz okolicznych miejscowości. Dopisali również włodarze gminy zaproszeni na festyn. Wszyscy, którzy licznie pojawili się na placu w Michałowie, spędzili niedzielne popołudnie rodzinnie i radośnie.

            Przez cały czas trwania festynu trwała zbiórka na rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia ,,RADOŚĆ", w tym hipoterapię, dogoterapię i inne formy rehabilitacji dzieci. W sumie uzbierano dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Radość" aż 2277,39 zł. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Radość" oraz Rada Sołecka w Michałowie składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom oraz licznym sponsorom, m.in. PCPR w Gostyniu, którzy wsparli festyn w formie rzeczowej i wolontariuszom, którzy sprawnie, mimo upału, zorganizowali i przeprowadzili "Festyn Michałowo dla dzieci ,,Radości".

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-07-08 20:35:50

Inne artykuły