Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Festyn rodzinny w Domachowie

Stowarzyszenie „Zaczyn” i grupa „Miłośnicy Przedszkola” realizują projekt w Domachowie w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Jego celem jest integracja mieszkańców Domachowa oraz stworzenie placu zabaw oraz miejsca spotkań dla najmłodszych sąsiadującego bezpośrednio z punktem przedszkolnym „Michałek” oraz Kościołem, a także zorganizowanie festynu rodzinnego we wsi.      

                Dlatego w niedzielę 28 września na placu między kościołem a przedszkolem spotkali się mieszkańcy Domachowa i okolicznych wiosek na wspólnej zabawie. Otwarto doposażony w nowe sprzęty i urządzenia do zabawy plac zabaw przy punkcie przedszkolnym „Michałek”. Dzieci i rodzice sprawdzali nowe huśtawki, kolorowe ławeczki i bawili się w piaskownicy osłoniętej specjalnym baldachimem. Zamalowywali też specjalnie przygotowane kolorowanki, a w nagrodę otrzymywali kolorowe książki pełne bajek. Jak podkreśla Agnieszka Marcinkowska z grupy „Miłośnicy Przedszkola” - Nowy plac zabaw jest otwarty dla wszystkich dzieci. A poza stworzeniem tak bardzo potrzebnego bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych w centrum Domachowa, pozwoli on na organizowanie półkolonii i zajęć dla dzieci. Nasz plac zabaw będzie też jeszcze doposażany, np. teraz planujemy zakup trampoliny. 

                W czasie festynu rodzinnego wsi Domachowo występował młodzieżowy zespół biskupiański i dzieci z przedszkola. Organizatorzy przygotowali też wiele zabaw dla dzieci, np. walki na maczugi, zapasy sumo. Rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie. A wodzirej dziecięcy zapraszał najmłodszych do wspólnych wesołych zabaw.  Dla dorosłych przygotowano kuchnię polową z grochówką z kotła, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Było też osobne stoisko ze słodkimi pysznymi wypiekami oraz kawą i herbatą. Można też było podziwiać i nabyć ludowe drewniane  ozdoby. Na zakończenie festynu zaplanowano zabawę taneczną.

Organizatorzy otrzymali wsparcie grantowe w ramach Konkursu  „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce,  realizowanego w powiecie gostyńskim przez Stowarzyszenie „Dziecko” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”. Wsparcia konkursowi udzielili: Powiat Gostyński oraz Gminy: Borek Wlkp. Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec, a także Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Bank Zachodni WBK, ZUPTOR – Zakład Usług i Realizacji Postępu Technicznego w Gostyniu i firma SIMET SA w Piaskach.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2014-09-28 23:31:11

Inne artykuły