Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Gostyńskie „Amazonki” pomagają walczyć

Wyrok!? Przerażenie, rozpacz, czasem wstyd, pustka, rezygnacja… Takie uczucia najczęściej przeżywają kobiety, u których stwierdza się raka piersi. Ale nie muszą one samotnie zmagać się ze swoim nieszczęściem. Od 2009 r. działa stowarzyszenie Gostyński Klub „Amazonki”, które pomaga kobietom w walce z chorobą, przede wszystkim nie dopuszcza, by kobiety czuły się samotne. Klub „Amazonki” pomaga kobietom, będącym w trakcie lub po leczeniu nowotworu piersi, poprzez ułatwianie dostępu do rehabilitacji psychofizycznej, wspieranie w powrocie do pracy zawodowej, do życia rodzinnego i małżeńskiego.

Na styczniowym spotkaniu Dorota Piotrowska, prezes stowarzyszenia, przedstawiła członkiniom Klubu i zaproszonym gościom ambitne plany na najbliższy okres: - Chcemy uruchomić rehabilitację ruchową na sali gimnastycznej i na pływalni, masaż limfatyczny, chcą też organizować turnusy rehabilitacyjne. Duży nacisk kładziemy również na wsparcie psychologiczne: uruchomią pomoc psychologiczną, dyżury onkologicznego telefonu zaufania i cykliczne grupy wsparcia.

Stowarzyszenie zorganizowało  spotkanie, na które zaprosiło tych, którzy już udzielają wsparcia członkiniom stowarzyszenia i mają możliwości niesienia pomocy. Uczestniczyli w nim Wiceburmistrz Gostynia Łukasz Burkiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, Kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu Teresa Klonowska, lekarka Magdalena Kurnatowska, przedstawiciel Huty Szkła ARDAGH Ryszard Piotrowski i Maria Dera – przedstawicielka Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Goście zadeklarowali dalszą pomoc: wiceburmistrz na realizację projektów z zakresu profilaktyki nowotworu piersi, a dyrektor PCPR m.in. na dofinansowania do zakupu protez piersi i peruk oraz doradztwo w zakresie pozyskiwania środków.

Gostyńskie „Amazonki” spotykają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca w salce Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. W. Łokietka 2 o godz. 18.00 (z wyjątkiem miesięcy zimowych: listopada, grudnia, stycznia i lutego, kiedy to spotykają się o 17.00 - dodatkowe informacje pod nr tel. 696 516 574). - Spotykamy się pod hasłem: Daj sobie pomóc – Nie jesteś sama! Kobiety wspierają się nawzajem. Udowadniamy, że nowotwór to nie wyrok śmierci! – zaprasza D. Piotrowska

Data dodania: 2010-02-08 15:32:52

Inne artykuły