Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Gostyń jest gotowy!

Rusza  XXIII ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty czwarty! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem!

Przyłącz się  i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Jeszcze możesz przekazać swój dar serca i przynieść go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (10.01.15) lub niedzielę (11.01.15). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP.

Podarowano już m.in. aparat fotograficzny, miniaturkę – replikę Forda sprzed II wojny światowej, gostyńskie złote serduszko XXIII finału WOŚP (jedyne na świecie), telefon komórkowy, ciepłe kurtki turystyczne czy talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne.

 

Wizyta w Warszawie

Przedstawiciele sztabu Gostyńskiego Finału WOŚP odwiedzili siedzibę Fundacji WOŚP w Warszawie, gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd puszki, serduszka i kalendarze z autografami Owsiaka.

Spotkali się też z szefami Fundacji.  Powiat gostyński, mimo, że mały, jest dobrze znany Fundacji WOŚP z dotychczasowych nieprzeciętnych dokonań i bardzo ciepło wspominany: - To takie gorące i fajne nieduże miasto z Wielkopolski. Pozdrawiamy gorąco, wszystkich wolontariuszy i mieszkańców Ziemi Gostyńskiej. To fajnie, że gracie dla dzieciaków od samego początku. I teraz też będziemy razem 11 stycznia 2015 r.

Szkolenie wolontariuszy

Sztab WOŚP w Gostyniu przeprowadził też szkolenie dla wolontariuszy z gmin Gostynia, Borku Wlkp. i Pępowa. Odbyło się ono w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prowadzili je szefowie gostyńskiego sztabu i przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu młodszy aspirant Monika Curyk, który m.in. omówi podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Przedstawiono stan przygotowań do finału i rozdzielono kolejne zadania wolontariuszom, których w sztabie jest stu. 

Zgłoś i zorganizuj imprezę

W siedzibie sztabu (PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7) można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu: www.gostyn-pcpr.info i www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

 

Cel orkiestry

Szefowie gostyńskiego sztabu podkreślają, że: - orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej…”

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁNEGO FINAŁOWEGO GRANIA I WSPÓŁNEJ ZABAWY!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-01-10 08:09:08

Inne artykuły