Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Gostyń w Warszawie

Trwają przygotowania do kolejnej XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefowie i wolontariusze sztabów WOŚP w Gostyniu i w Pogorzeli odwiedzili (28.12.16) siedzibę Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd puszki, serduszka i plakaty 25. Finału WOŚP.

Spotkali się też z przedstawicielami Fundacji.  Powiat gostyński, mimo, że mały, jest dobrze znany Owsiakowi i Fundacji WOŚP z dotychczasowych nieprzeciętnych dokonań i bardzo ciepło wspominany: - Jesteście w Orkiestrze od samego początku. Wspólnie zrobiliśmy już wiele dla ratowania życia dzieciaków i godnej opieki dla seniorów. Cieszymy się, że znowu zagramy razem 15 stycznia 2017 r.

Przyłącz się  i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00) lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (14.01.17) lub niedzielę (15.01.16). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html

Podarowano już m.in. zabawki, kalendarze, radioodbiornik, płyty muzyczne CD, torbę turystyczną czy talony na bezpłatne zabiegi kosmetyczne. Jest już przygotowywane gostyńskie złote serduszko XXV finału WOŚP (jedyne na świecie!).

Zgłoś i zorganizuj imprezę

W siedzibie sztabu można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu: www.gostyn-pcpr.infoi www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

Cel orkiestry

Szefowie gostyńskiego sztabu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak podkreślają, że: - Orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy Owsiak jest politycznie poprawny. Gramy, bo gostyński szpital tylko w tym roku już trzykrotnie otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP. Ale przede wszystkim gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej!

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-12-31 18:04:36

Inne artykuły