Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Grali w najstarszą grę na świecie

Zajęcia na kręgielni i bowlingu to kolejne działania zrealizowane w projekcie „KROK DO PRZODU” przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. W jego ramach grupa osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego, wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, miała okazję aktywnie spędzić czas i zagrać w najstarszą grę ruchową na świecie – kręgle. Działania te były nieodpłatne dla uczestników, dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Wielkopolskiego i Powiatu Gostyńskiego oraz środkom własnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Partnerem w realizacji projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

                Beneficjenci mieli okazję poznać zasady gry w kręgle klasyczne oraz bowling, a także spróbować swoich sił na torach. - Na kręgielni w Gostyniu musiałem strącić dziewięć kręgli kulą bez otworów na palce, a na torze bowlingowym dziesięć kręgli, kulą z otworami na palce – objaśnia podekscytowany uczestnik zajęć. Jeden z rodziców dodaje: - Nie wiedziałem, że w Gostyniu jest coś takiego. - Dzięki projektowi uczestnicy poznają, jakie zasoby posiada Powiat Gostyński i jego Gminy dla osób niepełnosprawnych. - I można z nich korzystać, fantastycznie się bawiąc – dorzuca młoda beneficjentka działaniach projektowych.

                Przypomnijmy, że na terenie powiatu realizowany jest przez Stowarzyszenie „DZIECKO” projekt „KROK DO PRZODU”. Dzięki niemu grupa osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu gostyńskiego wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, ciekawie i inspirująco spędza czas. Oprócz wyjazdu do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu oraz udziału w edukacyjnych warsztatach w pierwszej w Wielkopolsce wiosce tematycznej „Łaciata wieś” w Głuchowie (powiat gostyński) i gry w kręgle oraz bowling uczestnicy projektu wezmą udział w kolejnych działaniach. 

Źródło: "Dziecko"
Data dodania: 2016-10-02 19:53:49

Inne artykuły