Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

GRY WOJENNE w BORKU WLKP.

I Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła 14 drużyn: ze  Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp., Szkoły Podstawowej w Krobi, Gimnazjum w Borku Wlkp., Gimnazjum Nr 1 w Piaskach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Stowarzyszenia „Nie Sami” w Gostyniu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu.

Organizatorzy: Zarząd Powiatowy LOK, Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., wspierani przez Klub Strzelectwa Spotowego LOK „VIS” Gostyń i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu zaprosili na zawody gościa specjalnego – dwukrotnego mistrza Europy i wielokrotnego mistrza Polski w strzelectwie sportowym Eugeniusza Mikołajczyka.

Przybyli też Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Prezes Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego w Lesznie płk Bogdan Pokładecki, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Elżbieta Borysiak, przedstawiciele Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp. oraz sędziowie, sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice.

Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały 10 czerwca na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką. Strzelano z kbks i karabinków pneumatycznych. Były też rzuty lotkami do tarczy. Młodzież niepełnosprawna konkurowała w rzutach woreczkiem do celu, rzutach piłką, slalomie sprawnościowym oraz rzucie lotką. Dodatkowym utrudnieniem był upał, ale młodzi zawodnicy poradzili sobie z nim doskonale.

  Zawody sędziowali oraz czuwali nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją: Wiesław Chiliński (sędzia główny), Marek Kordus, Jan Dolatowski, Adam Karczyński, Maciej Madejka, Ireneusz Dechnik, Stefan Wawrzyniak, Bogdan Gaworski, Piotr Gogulski, Aneta Ciszyńska, Tomasz Gawroński, Beata Dominiak, Waldemar Adamczak, Kamila Olińska, Elżbieta Kordus, Julita Madejka oraz ratownik Paweł Kuliński.

Spartakiada miała uroczystą oprawę. Otworzył ją kierownik zawodów Leszek Stanisławski. W trakcie jej trwania druhowie straży pożarnej Paweł Kuliński i Mieczysław Krzyżosiak zaprezentowali pokaz ratownictwa przedmedycznego. Zaproszeni goście dokonali na koniec dekoracji zwycięzców a wicestarosta J. Sikora zamknął zawody, gratulując zwycięzcom i uczestnikom oraz dziękując organizatorom za trud i poświęcony czas, a sponsorom za wsparcie.

Oprócz rywalizacji drużynowej, 56 zawodników konkurowało o tytuły najwszechstronniejszego zawodnika i najwszechstronniejszej zawodniczki. Zwycięskie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe. Organizatorzy przygotowali też grill, placek, drożdżówki i napoje.

 

Zwycięzcy:

A. W kategorii szkół podstawowych:

1. I drużyna Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.

2. Szkoła Podstawowa w Krobi

3. II drużyna Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.

 

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Małgorzata Grzemska (Borek Wlkp.)

Najwszechstronniejszy zawodnik – Wojciech Ciszyński (Borek Wlkp.)

 

B. W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Gimnazjum Nr 1 w Piaskach

2. II drużyna Gimnazjum w Borku Wlkp.

3. III drużyna Gimnazjum w Borku Wlkp.

 

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Anna Turbańska (Piaski)

Najwszechstronniejszy zawodnik – Maciej Walczak (Borek Wlkp.)

 

C. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. I drużyna Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

2. II drużyna Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

3.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie

 

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Patrycja Nowak (Gostyń)

Najwszechstronniejszy zawodnik – Bartłomiej Gościniak (Gostyń)

 

D. W kategorii młodzieży niepełnosprawnej:

1.  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nie Sami” w Gostyniu

2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu

3. Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.

 

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Jolanta Gmerek (Gostyń)

Najwszechstronniejszy zawodnik – Rafał Mietliński (Gostyń)

 

Organizatorzy wręczyli też pamiątkowe dyplomy dla sponsorów VII Spartakiady: Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego w Lesznie, PCPR w Gostyniu, Wiesława Chilińskiego z Koźmina, Biurimexu z Leszna, ŚDS z Gostynia, PBS w Gostyniu, KKS LOK „VIS” z Gostynia, MGOK w Borku, Piekarni Hast w Borku, Renaty i Feliksa Ratajczaków z Borku Wlkp., GJW – Borek Sp. z oo, Krystyny i Mariana Jędryczków z Borku Wlkp., Romana i Justyny Jędryczków z Borku Wlkp., Gospodarstwa Rolnego w Karolewie.

Źródło: oprac. PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2010-06-12 10:06:25

Inne artykuły