Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Holenderskie rolatory dla gostyńskich niepełnosprawnych

Kolejna partia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością trafiła do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Jest to trzynaście rolatorów ułatwiających poruszanie się osobom mającym problemy z samodzielnością. Można je już odbierać w siedzibie PCPR w Gostyniu przy ul. Nowe Wrota 7. Sprzęt jest udostępniany nieodpłatnie. Ta partia sprzętu, tak jak poprzednie, została przygotowana przez holenderską organizację pozarządową Kinderhuise Bodzewo. Zadbał o to jej lider Martin de Bruijn.

Sprzęt do Polski został przywieziony przez rodzinę van der Veen.  Jan Jaap i Bonny działają aktywnie w stowarzyszeniu Kinderhuis Bodzewo oraz w zaprzyjaźnionej parafii  St. Johannesga. M.in. wraz z innymi parafianami przyjęli dzieci z bodzewskiej i gostyńskiej placówki na wakacje latem ubiegłego roku. Do powiatu gostyńskiego przyjechali razem ze swoimi dziećmi, by pokazać im Polskę i zachęcać do współpracy z polskimi partnerami. Atrakcyjny pobyt holenderskich gości na Ziemi Gostyńskiej przygotował Dom Dziecka w Bodzewie na czele z dyrektor Karoliną Dolatą i jej zastępcą Edytą Marcinkowską.  W ramach tego kilkudniowego i, jak podkreślają Holendrzy, miłego pobytu, oprócz uczestnictwa w życiu bodzewskiej placówki, odbyło się też spotkanie z przedstawicielem Zarządu Powiatu Gostyńskiego Januszem Sikorą. Holendrzy odwiedzili też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w którym zapoznali się z polskim system pomocy społecznej, a zwłaszcza systemem pomocy dziecku i rodzinie na przykładzie działań powiatu gostyńskiego.

PCPR w Gostyniu serdecznie dziękuje Janowi Jaapowi i Bonny van der Veen oraz Martinowi de Bruijn i organizacji Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie.

Źródło: PCPR
Data dodania: 2015-02-28 11:08:27

Inne artykuły