Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracja w LO

Blisko 150 osób spędziło miło czas na „Majówce integracyjnej” (9.06) w gostyńskim liceum ogólnokształcącym. Bawiły się na niej dzieci z niepełnosprawnością, ich rodzice, młodzież gostyńskiego liceum i zaproszeni goście: Starosta Gostyński Andrzej Pospieszyński i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Majówka ma swoją historię. Odbywała się już po raz szósty. I co ważne: każdy dzieciak miał swojego opiekuna, którym był jeden z uczniów LO. Wspólnie spędzali czas tańcząc na dyskotece, uczestnicząc w zabawach rekreacyjnych, czy degustując kiełbaski z grilla. Młodzież przygotowała też słodki podwieczorek złożony z wypieków wykonanych przez uczniów. Zabawy z młodymi opiekunami stały się okazją do spokojnych rozmów rodziców, do wymiany doświadczeń i planowania wspólnych działań.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum „OMNES UNUM SIMUS” w Gostyniu oraz koło PCK Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu przygotowali też dla każdego dziecka  miły prezent. 

Prowadzącym Majówkę integracyjną podziękowali rodzice ze Stowarzyszenia „Kasia”, wręczając sympatyczną pamiątkę. Starosta Andrzej Pospieszyński pogratulował organizatorom wytrwałości w działaniach dla niepełnosprawnych.  Dyrektor PCPR podkreślił, że to spotkanie jest też wyrazem uznania dla rodziców, którzy z wytrwałością i cierpliwością poświęcają się całkowicie swoim, dotkniętym niepełnosprawnością, dzieciom.

Projekt „Szczypta magii” Stowarzyszenia Absolwentów „OMNES UNUM SIMUS” został dofinansowany przez Powiat Gostyński w ramach otwartego konkursu ofert.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-06-09 23:13:21

Inne artykuły