Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracja za darmo

    INTEGRACJA za darmo

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
    Jest to możliwe dzięki przystąpieniu PCPR w Gostyniu do programu „Paczka integracji”.  Obecnie dostępny jest numer 1/2009 magazynu (styczeń - luty). Można w nim znaleźć m.in. informacje o pracach nad Ustawą o wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych, o barierach architektonicznych w kościołach, o graniczeniach narzucanych niepełnosprawnym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, o obowiązku alimentacyjnym. Poruszane są też zagadnienia z zakresu prawa, zdrowia, edukacji, psychologii, kultury.
    Do udostępnianego akyualnie numeru dołączony jest dodatek „Praca” poświęcony m.in. wysokościom kwot, jakie mogą dorabiać niepełnosprawni bez obawy o utratę swoich świadczeń, a także poszukiwaniu pracy, prowadzeniu rozmów rekrutacyjnych i różnym formom zatrudniania.
    Wydawca dołączył również broszurę - informator podatkowy dla niepełnosprawnych i kalendarz na biurko z reprodukcjami obrazów wykonanych przez artystów niepełnosprawnych.
    Magazyn  można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) w dni robocze do godz. 15, w poniedziałki do 16, a w środy  do 18 oraz w Centrum Informacyjno – Doradczym Stowarzyszenia „Dziecko” (Gostyń, ul. Parkowa 1) we wtorki i środy w godzinach od 16 do 18.
    Zachęcamy do skorzystania.

    /oprac. PCPR w Gostyniu/
Data dodania: 2009-03-16 12:00:00

Inne artykuły