Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracyjna majówka w Chwałkowie

 

Kilkaset osób bawiło się na majówce w parku przy pałacu w Chwałkowie (26.05). Pogoda dopisała, a program przygotowany przez organizatorów sprawił, że bawiono się wesoło.

Majówkę zorganizował po raz trzynasty Stowarzyszenie „Nasz Dom”, Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Domem Samopomocy w Chwałkowie. Przybyły na nią rodziny mieszkańców DPS-u i uczestników ŚDS-u. Zjechali też mieszkańcy i uczestnicy z zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej. Przybyłych powitał Dyrektor DPS w Chwałkowie Ryszard Janaszak. Powitał też specjalnych gości: Wicestarostę Gostyńskiego Janusz Sikorę, radnych Powiatu Gostyńskiego Kazimierę Puślednik, Kazimierza Musielaka, Ireneusza Lesińskiego, radnego Rady Miejskiej w Krobi Kazimierza Szpurkę, Dyrektora PCPR w Gostyniu Mirosława Sobkowiaka, Dyrektorów DPS-ów w Lesznie – Janusza Radołę, w Zimnowodzie – Grażynę Wirę, Sołtysa Chwałkowa Jana Mikołajczaka, proboszcza Grzegorza Szkudlarka oraz innych.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Wicestarosta Gostyński, który życzył wszystkim udanej zabawy.

Do powitania przyłączyły się przedstawicielki mieszkańców DPS i uczestników ŚDS, podkreślając swoją radość z tego szczególnego dnia pełnego radosnych spotkań. A do życzeń dołączyły wiersze i piosenki z dedykacjami dla mam.

Z kolei duże zainteresowanie wywołał przyjazd Wolnych Jeźdźców z Piasków. Ryk silników kilkudziesięciu ciężkich maszyn wywołał poruszenie wśród uczestników majówki. Następnie wystąpiła grupa taneczna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, która zaprezentowała ciekawe układy taneczne. A później dziewczyny ozdabiały uczestników majówki wesołymi makijażami.

Uczestnicy festynu bawili się przy występach przygotowanych przez mieszkańców DPS i uczestników ŚDS. A po pokazach grupy tanecznej ŚDS i DPS "Stokrotki" scenę w swoje posiadanie objął zespół muzyczny, który zaprosił wszystkich do zabawy, trwającej do późnych godzin.

Organizatorzy zadbali też o poczęstunek. Częstowano uczestników festynu pyszną grochówką i kiełbasą, były słodkie wypieki oraz owoce.

Majówkę wsparł finansowo Powiat Gostyński, przyznając grant Stowarzyszeniu "Nasz Dom" w otwartym konkursie ofert. Podziękowania należą się też organizatorom oraz tym wszystkim, którzy wspomogli tę organizację. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-06-05 00:15:58

Inne artykuły