Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracyjne EURO spoko w Brzeziu

 

Tegoroczna integracyjna majówka w Zespole Szkół w Brzeziu upłynęła pod znakiem "Euro 2012". Przybyli na uczniowie wraz z rodzicami, zaproszone drużyny z zaprzyjaźnionych placówek: ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, z Przedszkola Niepublicznego "Tratwa" i gimnazjaliści z Gostynia. Gośćmi specjalnymi byli poseł Wojciech Ziemniak, przedstawiciele władz powiatu gostyńskiego na czele z Wicestarostą Januszem Sikorą i Skarbnikiem Powiatu Eleonorą Gościniak, radni powiatowi, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu reprezentowała zastępca dyrektora Alicja Data.

                Wszystkich przybyłych powitała i zaprosiła do wspólnej zabawy Dyrektor Zespołu Szkół w Brzeziu Małgorzata Wika- Konieczna. Przypomniała, że tegoroczna majówka odbywa się pod hasłem: "Piłka jest okrągła...".

                Warunkiem wstępu na majówkę był strój sportowy i chęć udziału we wspólnej zabawie. Po zagrzewającym do sportowej rywalizacji programie artystycznym rozpoczęły się festynowe rozgrywki i zabawy. Najwięcej emocji wzbudził mecz piłki nożnej między reprezentacją uczniów szkół i uczestników placówek, a przedstawicielami samorządu i opiekunów, w której swoje umiejętności piłkarskie zademonstrowali m.in. poseł Ziemniak i wicestarosta Sikora. Niemałym zaskoczeniem dla zawodników były dużo ponadwymiarowe rozmiary piłki. Mecz skończył się zwycięstwem uczniów, którzy do końca festynu przypominali dumnie o tym każdemu.

                Zabawy trwały przez cały dzień, a na zmęczonych czekał smaczny poczęstunek. Sporą niespodziankę przygotował poseł Wojciech Ziemniak, który zaprosił trzech uczniów szkoły w Brzeziu na wyjazd do Wilna, gdzie polscy szczypiorniści zagrają mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

                Dyrekcji i kadrze Zespołu Szkół w Brzeziu, oraz wszystkim, którzy wsparli festyn majowy, należą się podziękowania za wspaniale przygotowaną wesołą imprezę, na której nie sposób było się nudzić. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2012-06-03 17:34:38

Inne artykuły