Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracyjne sporty obronne

II Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła 15 drużyn z powiatu gostyńskiego i krotoszyńskiego.

Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką. Strzelano z kbks i karabinków pneumatycznych. Były też rzuty lotkami do tarczy. Młodzież niepełnosprawna konkurowała w rzutach woreczkiem do celu, rzutach piłką, slalomie sprawnościowym oraz rzucie lotką.

 Organizatorzy: Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., Zarząd Powiatowy LOK i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, wsparty przez PCPR w Gostyniu, zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Ekipa sędziowska czuwała nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją. Cały czas w pogotowiu był ratownik medyczny.

Spartakiada miała uroczystą oprawę. Otworzył ją Burmistrz Borku Wlkp. Marian Jańczak. Imprezę uświetniły występy Grupy WOLF TEAM ASG oraz Klub PRETORIAN z Karolem Stasiakiem w pokazach sztuki walki  brazylijskiego jiu-jitsu. Zaproszeni goście dokonali na koniec dekoracji zwycięzców, a Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora zamykając zawody, pogratulował zwycięzcom i uczestnikom, organizatorom podziękował za trud i poświęcony czas, a sponsorom za wsparcie.

Zawodników dopingowali sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice.

Oprócz rywalizacji drużynowej, 60 zawodników konkurowało też o tytuły najwszechstronniejszego zawodnika i najwszechstronniejszej zawodniczki. Zwycięskie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe.

 

Organizatorzy wręczyli też specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację spartakiady dla: Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Przedsiębiorstwa Transportowego Adamkiewicz w Borku Wlkp., KSS LOK VIS w Gostyniu, Renaty i Feliksa Ratajczaków, Piekarni „HAST” w Borku Wlkp., OSP w Borku Wlkp., Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp., Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, ZDK Koźmin, Karola Stasiaka i Klubu PRETORIAN Koźmin, Wiesława Chilińskiego, Firmy NARA R.Zawodny, Małgorzaty i Romana Pawlaków, AUTO Koźmin, M.Jędraszaka, Z.Mazurkiewicza, Grupy WOLF TEAM ASG, T.Biernackiego, TKKF KOSMOS Borek Wlkp., UKS Borek Wlkp.

 

WYNIKI SPARTAKIADY

Kategoria szkoły podstawowe

Drużynowo

I m – Szkoła Podstawowa Borek Wlkp. w składzie: Wojciech Ciszyński, Justyn Teplik, Mateusz Biedrzycki, Paulina Zawodna 217 pkt.

II m – Szkoła Podstawowa Borek Wlkp. w składzie: Katarzyna Kończak, Jakub Walczak, Cezary Kowalski, Szymon Hamrol, 112 pkt.

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Paulina Zawodna 80 pkt.

Najwszechstronniejszy zawodnik – Wojciech Ciszyński 58 pkt.

Najmłodszy zawodnik – Justyn Teplik

 

Kategoria gimnazjum

Drużynowo

I m – Gimnazjum Nr 2 w Gostyniu w składzie: Julia Głowacka, Anna Świstek, Aleksandra Wyzuj, Zofia Nowak 288 pkt.

II m - Gimnazjum w Borku Wlkp. w składzie: Natalia Błaszczyk, Daria Matelska, Kamil Golonka, Dominik Marciniak 228 pkt.

III m – Gimnazjum w Borku Wlkp. w składzie: Polaszek Monika, Maciej Nowak, Michał Walczak, Hubert Bartkowiak 223 pkt.

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Julia Głowacka

Najwszechstronniejszy zawodnik – Michał Walczak

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

Drużynowo

I m - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie w składzie: Marta Kaczmarek, Weronika Szewczykowska, Katarzyna Kordus, Łukasz Nowak 225 pkt.

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Katarzyna Kordus 75 pkt.

Najwszechstronniejszy zawodnik – Łukasz Nowak 91 pkt.

 

Kategoria młodzież niepełnosprawna

Drużynowo

I m – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu w składzie: Hanna Bogdańska, Michał Migdalski, Daniel Nowak, Maciej Nowacki 403 pkt.

II m – Gimnazjum Borek Wlkp. w składzie: Izabela Dopierała, Michał Dopierała, Kamila Marszałek 366 pkt.

Najwszechstronniejsza zawodniczka – Izabela Dopierała 119 pkt.

Najwszechstronniejszy zawodnik – Daniel Nowak 107 pkt.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-06-18 23:41:12

Inne artykuły