Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Integracyjny piknik SM

Wielu gostynian przybyło na piknik integracyjny „Jesteśmy wśród Was” zorganizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, wspierane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Odbył się on w niedzielne popołudnie (9.06.2013 r.) na gostyńskim rynku. Dobrą zabawę zapewniły: występ zespołu wokalnego The Chatterbox (GOK Hutnik), koncert Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń połączony z występem mażoretek, a na koniec do wspólnej zabawy zaprosił zespół AURA z Pępowa.

Wśród uczestników pikniku pojawili się Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i Wiceburmistrz Elżbieta Palka. W pikniku uczestniczyli też radni powiatowi i gminni z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem na czele.

Tematem przewodnim pikniku była promocja zdrowia oraz zaznaczenie obecności osób chorych na nieuleczalne stwardnienie rozsiane. Dlatego można było skorzystać z bezpłatnych pokazowych badania diagnostycznych, przeprowadzonych przez Wielkopolskie Centrum Promocji Zdrowia. Chętni mogli zmierzyć sobie bezpłatnie poziom cukru w punkcie obsługiwanym przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 3 w Gostyniu i pielęgniarkę Marię Kołacką. Wielu obserwatorów przyciągnęły interesujące pokazy sprzętu ratowniczego oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu gostyńskiej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Swoje wyroby artystyczne zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach i uczestnicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie oraz członkowie Stowarzyszenia SM. Porad w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym, rodzinom, ofiarom przemocy czy z obszaru rodzicielstwa zastępczego udzielano w punkcie informacyjnym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Została też przygotowana wystawa produktów pszczelarskich.

Projekt „Jesteśmy wśród Was”, realizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, uzyskał wsparcie finansowe Powiatu Gostyńskiego i Gminy Gostyń w ramach konkursów ogłoszonych przez te samorządy. Wsparcia organizatorom udzielili też: Piekarnia Romana Ciążyńskiego z Gostynia, Ciastkarstwo-Cukiernictwo Andrzeja Jóźwiaka z Krobi, Przedsiębiorstwo Transportowe TRAK Robert Andrzejewski z synem.

Organizatorom pikniku należą się gratulacje za pomysł integracji środowiskowej i jego sprawną realizację. 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2013-06-09 22:58:19

Inne artykuły