Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

IX Bieg Integracyjny Bez Barier

IX Bieg Integracyjny Bez Barier odbył się w ramach XXVII Biegu
im. błog. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. W dużym biegu na dystansie 10 km wygrał Sergii Krovlajdis z Ukrainy, a wystartowała w nim rekordowa liczba 93 zawodników.

W biegu integracyjnym na dystansie 800 m wystartowali niepełnosprawni biegacze z całego powiatu gostyńskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.           

 Szczególnie pasjonujący przebieg miał bieg kobiet. Od samego startu co chwila inna z zawodniczek wysuwała się na prowadzenie. Zawodniczki narzuciły sobie sprinterskie tempo mimo długiego dla tych zawodniczek dystansu. W efekcie nie wytrzymywały długo na prowadzeniu. Słabły i wtedy wykorzystywały to współzawodniczki. Ostatecznie triumfowała Maria Walachowska, która dopiero na 50 metrów przed metą objęła prowadzenie. Reprezentowała ona barwy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, srebrny medal wywalczyła Paulina Poznańska, reprezentująca Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, a brązowy Katarzyna Andrysiak z DPS w Chwałkowie.

            W biegu mężczyzn, po wyrównanej walce sportowej, zwyciężył Piotr Łysiński, reprezentujący Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Tuż za nim na metę wbiegł po srebrny medal Maciej Sporny z Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie. Brązowy medal zdobył Damian Sporny, reprezentujący również ŚDS w Chwałkowie.

            Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dekoracji dokonali Przewodnicząca Rady Gminy Piaski Irena Różalska i Wójt Gminy Piaski Zenon Norman. Asystowali im Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach Ewa Chwistek i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie Ryszard Janaszak. Dodatkową nagrodą było dekorowanie zwycięzców biegu integracyjnego wraz z utytułowanymi zawodnikami z biegu głównego.

            Organizatorami IX Biegu Integracyjnego Bez Barier były: Stowarzyszenie Dziecko, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Urząd Gminy w Piaskach.

Źródło: oprac. PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2010-06-06 16:09:54

Inne artykuły