Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Jesteście ludźmi czynu i wielkiego serca – Bóg zapłać!

W poniedziałek i wtorek (7 i 8 czerwca) wyruszyły z Gostynia dwa kolejne transporty z pomocą mieszkańców powiatu gostyńskiego dla ofiar klęski powodzi. Ich miejscem docelowym był ponownie zalewany przez Wisłę Sandomierz. TIR odjeżdżający w samo południe w poniedziałek wiózł 21 ton darów: palety wody butelkowanej, palety z żywnością (konserwy, makarony, gotowe dania obiadowe, dżemy, itp.) i środkami czystości oraz worki ze środkami higieny oraz kocami i pościelą. Samochód ciężarowy, który wyjechał we wtorek rano, zawiózł ponad dwie tony proszków do prania oraz konserw. 

Odbierający te partie darów od przedstawiciela PCPR w Gostyniu Krzysztofa Lekowskiego naczelnik Leszek Komenda i jego współpracownicy z Urzędu Miejskiego w Sandomierzu dziękowali za pomoc, przyznając, że gdyby nie wsparcie, jakie gmina otrzymuje z całego kraju, to mieszkańcy z zalanej prawobrzeżnej połowy Sandomierza nie przetrwaliby. Dotknęła ich niespotykana dotąd klęska powodzi. W jednej chwili kilka tysięcy osób straciło dach nad głową. Wezbrane wody Wisły zabrały sandomierzanom dorobek całego życia. W pośpiechu opuszczali swoje domostwa nie zabierając nic ze sobą. Od kilku tygodni pozbawieni są podstawowych środków do życia. Wszystko, co jest niezbędne do normalnego życia, zostało w zniszczonych - zalanych wodą domach i mieszkaniach.

Odbierający dary skierowali do mieszkańców powiatu gostyńskiego słowa Burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego: 

- Ogromne podziękowania kieruję do darczyńców wspierających darami swych serc  poszkodowanych w powodzi  mieszkańców Sandomierza poprzez przekazywanie żywności i różnorakich, ogromnie potrzebnych produktów.

Dziękuję także najpiękniej i najgoręcej osobom zaangażowanym w organizację wszelkich formy akcji socjalnej mającej na celu pomoc powodzianom.  

Jako reprezentant powodzian dziękuję za wszelkie formy dotychczasowej pomocy otrzymane od ludzi  czynu i wielkiego serca, którzy świadczą wielką pomoc dla powodzian oraz służą im różnorakim wsparciem dając wyraz postawie pełnej wrażliwości, zrozumienia i chęci świadczenia pomocy w straszliwych, tragicznych chwilach powodziowej klęski.

 Bóg zapłać wszystkim ludziom wielkiego serca i dobrej woli.

 

Organizatorzy akcji pomocy przez mieszkańców powiatu gostyńskiego ofiarom powodzi (Stowarzyszenie „Dziecko”, Stowarzyszenie „Powiat Gostyń 24”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Dom Dziecka w Bodzewie) dziękują firmie Turbańscy Transport Krajowy  i  Międzynarodowy z Pogorzeli za nieodpłatne przewiezienie darów do Sandomierza oraz kolejny raz firmie DWS LOGISTIC SC i SIMET SA za wsparcie sprzętowe a policjantom Powiatowej Komendy Policji w Gostyniu za pomoc w pokonaniu barier komunikacyjnych.

 

UWAGA: Do połowy czerwca można wspierać organizację kolonii dla dzieci powodzian z Krapkowic wpłatami na konto Stowarzyszenia „Dziecko”: 33 1370 1327 0000 1706 4271 1700 z dopiskiem: Darowizna na rzecz powodzian.

 

Z ostatniej chwili:Kolejne szkoły przyłączają się do akcji zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych klęską powodzi. Swoje dary do PCPR w Gostyniu przekazała Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu. A kolejną zbiórkę rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu.

Źródło: oprac. PCPR w Gostyniu
Data dodania: 2010-06-08 20:00:43

Inne artykuły