Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Jubileuszowy Bieg bez barier

X „Bieg bez barier” odbył się w ramach XXVIII Ogólnopolskiego Biegu
im. błog. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. W dużym biegu na dystansie 10 km wygrał Sergii Krovlajdis z Ukrainy.

W biegu integracyjnym na dystansie 800 m wystartowali niepełnosprawni biegacze z całego powiatu gostyńskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.           

 

Oba biegi, które kończyły sportowe zmagania XXVIII Biegu im. Błog. E. Bojanowskiego, jak podkreśla koordynatorka  „Biegu bez barier” Violetta Kolendowicz, charakteryzowała zacięta rywalizacja aż do samej linii mety.

W kategorii kobiet zwyciężyła Maria Walachowska z DPS w Chwałkowie, na drugim miejscu znalazła się Paulina Poznańska z WTZ w Piaskach, a trzecie miejsce zajęła Malwina Stróżyk z ŚDS w Chwałkowie.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Pawlewski z ŚDS w Chwałkowie, drugi był reprezentant WTZ w Piaskach - Piotr Łysiński, a trzeci Damian Krzyżosiak z ŚDS w Chwałkowie.

Zwycięzcy „Biegu bez barier” zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dodatkową nagrodą było dekorowanie zwycięzców biegu integracyjnego wraz z utytułowanymi zawodnikami z biegu głównego.

W sumie w sportowych zmaganiach wzięło udział około 620 zawodników.

 

            Organizatorami X Jubileuszowego Integracyjnego „Biegu bez barier” byli: Stowarzyszenie Dziecko, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Urząd Gminy w Piaskach.

 

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-05-30 19:37:01

Inne artykuły