Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Julka dziękuje i zaprasza na koncert!

17 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 20.00 w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” odbędzie się koncert charytatywny "Akustycznie, rozrywkowo, klimatycznie i klasycznie…" dla Julki Mikołajczak. Gorąco zapraszamy do udziału w koncercie! Wstęp wolny. W czasie koncertu wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” będą kwestować na rzecz Julki w ramach zbiórkę publiczną  (nr zbiórki MSWiA 2017/4496/OR) „Głosem serca – dla Julki”.

A w akcji pomocowej, która ruszyła od 1 listopada zebraliśmy już 10 404 zł! Potrzebne jest 130 tys. zł.

                9-letnia Julka Mikołajczak z Gostynia, od urodzenia walczący z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Julka, mimo że nie może chodzić i oddycha przy pomocy respiratora, cały czas dzielnie walczy z chorobą. Obecnie uczy się w szkole podstawowej. I teraz ma szansę na wyleczenie, bo pojawił się wreszcie lek Nusirensen na rdzeniowy zanik mięśni. Niestety, podanie Julce leku w Polsce nie jest możliwe, dlatego dziewczynka musi korzystać z leczenia w Belgii, które nie jest jednak refundowane przez NFZ. Ważna jest każda pomoc.  

                W koncercie dla Julki wystąpią młodzi utalentowani wykonawcy: Paweł Jakub Wojtasiewicz - kontratenor, akompaniament, aranżacje, opieka artystyczna; Katarzyna Kujawa – fortepian; Anna Klecha – wokal; Katarzyna Karalus – wokal; Agnieszka Stawska – wokal; Zuzanna Kurpisz – wokal; Marianna Dorna – wokal; Matylda Gallerne – wokal; Anna Raus – wokal; Piotr Wojtyniak – wokal; Konrad Kaczmarek – wokal; Krzysztof Łęcki – wokal; Aleksandra Juskowiak – wokal. W programie usłyszymy m.in. takie przeboje jak „Hills” (z rep. Dua Lipa); “Recovery” (z rep. Jamesa Arthur'a); “Hide/Cry me a river” (mash-up/Sinead Harnett-Justin Timberlake); “The Scientist” (z rep. Coldplay); “Moje serce to jest muzyk improwizujący” (z rep. Ewy Bem); „Mamo” (z rep. Adama Stachowiaka); „Bajka o Misiu” (z rep. Lao Che); Recytatyw i Arię Xerxesa z opery "Xerxes" G. F.Haendla; „Say something” (z rep. A Great Big World & Ch. Aghillery); „Fallin'”(z rep. Alicii Keys); „Shape of my heart” (z rep. Stinga); „Jaskółka uwięziona” (z rep. Stana Borysa); „Halo” (z rep. Beyonce); „Pola Ar”(z rep. Łąki Łan); „Nobody's perfect” (z rep. Jessie J.); “Ave Maria” (z rep. Beyonce); “Ave Maria” F. Schuberta.

Organizatorami koncertu są Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Wpłat można też dokonywać na konto Stowarzyszenia „DZIECKO” nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem "Dla Julki".

Można również przekazać SMS-a charytatywnego pod numer 75 165 o treści „POMOC  8060”(bez nazwiska – to numer dla Julki). Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego.

 

W akcji pomocowej, która ruszyła od 1 listopada zebraliśmy już 10 404 zł! Składają się na to wpłaty na konto w wysokości 8 474 zł oraz 1 900 zł wpłacone już w akcji sms-owej.

 

Stowarzyszenie „DZIECKO” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zareagowali natychmiast i bezinteresownie udzielili już wsparcia. Jest to wiele osób prywatnych i firm, w tym ofiarodawcy najwyższych kwot: Huta Szkła w Gostyniu Ardagh Glass Group S.A., Apteka Centrum Medycznego „Ostoja” p. Magadaleny Stercuły-Jerzynek w Gostyniu, Agnieszka Jankowska, Maria Harabasz, Małgorzata Pawlak, Hubert Klamecki. 

Źródło: Stowarzyszenie "DZIECKO"
Data dodania: 2017-11-16 11:46:07

Inne artykuły