Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Kolejny sukces świetlicy w Pogorzeli

Blisko 40 zawodników wystartowało w drugiej edycji Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2016. Obejmuje ona swoim zasięgiem makroregion Wielkopolski i Dolnego Śląska. Byli wśród nich reprezentanci powiatowej Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej. Jej reprezentantka Wiktoria Słomińska wywalczyła brązowy medal!

Wielkopolska  Młodzieżowa Liga Bilardowa rozgrywana jest w odmianie 9 bil do trzech wygranych partii. W drugiej edycji, która odbywała się w Krotoszynie, Młodzieżową Świetlicę Środowiskową w Pogorzeli z miejscem prowadzenia działalności w Pogorzeli, Gostyniu i Krobi reprezentowali podopieczni: Wiktoria Słomińska, Wiktoria Kulska, Natalia Wróbel, Weronika Tuszyńska z Pogorzeli; Szymon Przybył, Piotr Walorski z Gostynia i Sebastian Ciesielski z Krobi.

Po całodniowych zmaganiach Wiktoria stanęła na podium i zdobyła brązowy medal. To powód do satysfakcji, gdyż pokonała wiele utytułowanych przeciwniczek. Do gry w bilard wprowadziła ją Paulina Maćkowiak, kierownik powiatowej MŚŚ w Pogorzeli. Także pozostali juniorzy, reprezentujący powiat gostyński, radzili sobie dobrze, choć ostatecznie nie dotarli do finałów.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, oprócz gratulacji dla Wiktorii i pozostałych podopiecznych oraz wychowawców powiatowych świetlic, podkreśla: - Warto przypomnieć, że to kolejny sukces podopiecznych powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. W ubiegłym roku w tych samych rozgrywkach podopieczni świetlic też zdobywali medale. Sukces jest tym większy, że Wiktoria i pozostali reprezentanci rywalizują z zawodnikami uczniowskich klubów sportowych oraz reprezentantami profesjonalnych klubów bilardowych. 

Źródło: PCPR
Data dodania: 2016-06-12 23:05:14

Inne artykuły