Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Koncert Podsumowujący XVII Gostyński Finał WOŚP

Dobre Anioły i koncert dla wolontariuszy

    W sobotę, 28 lutego, spotkali się w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazją do spotkania był koncert podsumowujący XVII Gostyński Finał WOŚP. Na spotkanie przybyło ponad stu wolontariuszy i organizatorów działań wielkoorkiestrowych, którzy działali w gostyńskim sztabie WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. I zbierali na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Przybyli też wolontariusze innych sztabów działających w powiecie oraz sympatycy dobrej muzyki. łącznie bawiło się ponad dwieście osób. Koncert rozpoczęła gostyńska grupa 99%, która już pierwszymi dźwiękami porwała publiczność.
    Po godzinnym występie i po bisach „Procentów” szefowie sztabu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak przypomnieli przebieg XVII finału w Gostyniu, który przygotowało 164 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 100 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano 30 imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia noworodków i dzieci.
    Przy oklaskach widowni szefowie ogłosili, że Gostyńska orkiestra w czasie XVII Finału WOŚP pobiła kolejne rekordy:
     1.    zagrała w Gostyniu po raz  osiemnasty – i to, że zagrała jest kolejnym rekordem!
     2.    Sztab WOŚP w Gostyniu zebrał 79 915,92 zł !!! (tj. o ponad 7 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym)
     3.    Mieszkańcy całego powiatu gostyńskiego zagrali wspaniale! Łącznie w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 108 813,06 zł !!!   (to jest o ponad 10 tysięcy zł więcej od poprzedniego rekordu). Pozostałe sztaby zebrały
     - Sztab przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi    (gmina Krobia) - 15 186,87
     -  Sztab przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach (gmina Piaski) - 9 290,27 zł -  Sztab przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli  (gmina Pogorzela)    

- 3 920
     - indywidualna wpłata B&B Peugeot Gostyń 500

    Po odczytaniu rozliczenia ze zbiórki szefowie gostyńskiej WOŚP wręczyli podziękowania z Fundacji WOŚP dla współorganizatorów finału: GOK Hutnik, Nowej Telewizji Gostyń i Stowarzyszenia „Dziecko”.
    Przyznali też 5 kolejnych tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona uhonorowanych w poprzednich latach dołączyli: Dom Dziecka w Bodzewie, Mateusz Matysiak, Zbigniew Jakubowski, PPHU Klupś – Meble Dziecięce oraz FOTO IRIS Irena Cyprian.
    Upominkami orkiestrowymi zostało też nagrodzonych 5 najbardziej aktywnych wolontariuszy. Najskuteczniejszymi kwestarzami okazały się Anna Stachowiak (896,14 zł), Aleksandra Maleszka (894,55 zł), Aleksandra Sobota (706,77 zł), Monika Cyprian (657,78 zł) i Piotr Pieczewski (644,98 zł).
    Następnie wszyscy wolontariusze otrzymali specjalne indywidualne podziękowania od Jurka Owsiaka za swe poświęcenie i zaangażowanie.

    W dalszej części koncertu wystąpił gostyński zespół CRASH, który dał - jak podkreślali widzowie - fantastyczny koncert. Na koniec wystąpiła poznańska kapela BABILON z widowiskiem muzycznym „Alterwizje”.  Przy pomocy porywającej, pulsującej rytmicznie muzyki, tekstów i wyświetlanych na dużym ekranie obrazów i filmów muzycy opowiedzieli historię człowieka, który karmiony informacjami o wojnach, terrorystach i  ich ofiarach, mamiony przez polityków, atakowany reklamami, osaczony przez kulturę nastawioną na konsumpcję i media sprzedające wszystko, co się da,  ucieka do zapomnianych miejsc: zakurzonych strychów, nieczynnych fabryk i z dystansu obserwuje świat. Ale jego wolność zakłócają Edukatorzy, którzy nie pozwalają, by można było egzystować poza systemem…

    Podsumowując kolejny finał WOŚP Mirosław Sobkowiak podkreślił, że: „orkiestra gra, bo jest potrzebna. Ciągle jeszcze pieniądze decydują o życiu dzieci, ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.  Brakuje, więc gramy, nie bawiąc się w polityczne roztrząsania, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo taka jest potrzeba. I to, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej życzliwości i przyjaźni. Gorąco i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by pomóc najmłodszym. Jesteście wspaniali”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2009-03-02 12:00:00

Inne artykuły