Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

Koncert w podzięce dla wolontariuszy

W gostyńskim domu kultury „Hutnik” spotkali się wolontariusze z całego powiatu i ci, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili:- Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 140 980,11 zł  na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć!

 

Sztab WOŚP w Gostyniu przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Nową Telewizję Gostyń i Stowarzyszenie „Dziecko”) zebrał 105 524,64 zł oraz 50,66 euro, 11,4 funtów bryt., 21,5 franków szwajc., 10,27 dolarów am., 7 koron szwedz., 1,75 koron norw., 292 korony czeskie, 2 korony słowackie, 170 forintów, 70 lip.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 18 078,89

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 11 175,49 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej wspieranej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury)  zebrał 6 000,00

Na spotkaniu w czwartkowe popołudnie, 3 lutego, szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali 5 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona uhonorowanych w poprzednich latach dołączyli Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu (za wieloletni znaczący wkład), Black Legion Gostyń (za wejście przebojem, pomoc i wspaniałą zabawę), Alicja Gruetzmacher (wieloletni dobry duch Pępowskiego grania), Krzysztof Kędziora (za aktywność w Poniecu i okolicach) i Hanna Czwojda (za jedenastoletnią mrówczą pracę administracyjną na rzecz WOŚP). Przedstawiciele tych instytucji i wyróżnione osoby otrzymali statuetki Aniołów wykonane przez pracownię fiuzingu DPS w Rogowie i pamiątkowe tabla. Stauetkę Dobrego Anioła otrzymali też Sabina Hoska-Kaczmarek i GOK „Hutnik” – laureaci pierwszego tytułu „Dobrego Anioła” (przyznanego w 2003 r.). 

Tradycyjnie wręczono 30 najaktywniejszym wolontariuszom pamiątki: koszulki, kalendarze i kubki WOŚP.

W dalszej części spotkania specjalnie dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP, wystąpił zespół RED ROSES. Zagrał standardy rockowe, było wspólne śpiewanie „Mojej i Twojej nadziei”, kołysanie, harce pod sceną i mnóstwo pozytywnej energii.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielodniową pracę przy  przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu jednocześnie podkreślali, że młodzi wolontariusze są wspaniali: - Zagraliście fantastycznie, było przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom.

Złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali, przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał oraz pracownikom banku BZ WBK w Gostyniu za cierpliwość i wspaniałą współpracę.

Źródło: oprac. PCPR
Data dodania: 2011-02-05 08:07:22

Inne artykuły